СБУ провела обшуки у домі намісника лаври Павла і вручила йому підозру

СБУ провела обшуки у домі намісника лаври Павла і вручила йому підозру - фото 1
Намісник лаври митрополит Павло (Лебідь) заявив, що Служба безпеки проводить 1 квітня в його домі обшуки й вручила підозру.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на відеозвернення митрополита, яке оприлюднив сайт монастиря УПЦ МП, та на співрозмовника в правоохоронних органах.

За даними владики Лебідя, йому в суботу о 7:30 вручили підозру. Він додав, що в його домі проводять обшуки.

За даними джерел УП, підозри вручені за статтями 161 ККУ "Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками" та 436 "Пропаганда війни".

За словами Павла, СБУ йому сказала, що він "проклинав президента".

У березні 2023 року Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розірвав договір із УПЦ МП про безоплатне користування лаврою в Києві. Ченці мали покинути монастир і всі будівлі 29 березня.

Священики УПЦ МП мали залишити лавру 29 березня, провівши там останнє Богослужіння.
Але намісник Лаври митрополит Павло заявив, що вони не планують цього робити і подають позов проти національного заповідника "Києво-Печерська лавра".

Він також відкрито погрожував президенту України Володимиру Зеленському, а міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка назвав "одержимим диявольським збісненням".