СБУ викрила на Хмельниччині клірика УПЦ МП, який на проповідях вихваляв Путіна

22 квітня, 14:40
Суспільство
СБУ викрила на Хмельниччині клірика УПЦ МП, який на проповідях вихваляв Путіна - фото 1
Служба безпеки задокументувала підривну діяльність з боку настоятеля храму Шепетівської єпархії УПЦ МП на Хмельниччині. Клірик підтримував агресивну війну проти України та розпалював релігійну ненависть.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії священослужитель УПЦ МП у своїх проповідях вихваляв Путіна та звинувачував у війні українську владу.

Крім того, протоєрей поширював на власній сторінці «Вконтакте» російські фейки про війну в Україні та міжконфесійні відносини у нашій державі.

Так, наприклад, збройну агресію РФ фігурант називав «громадянським конфліктом» та ображав парафіян інших релігійних громад.

Таким чином він намагався розхитати суспільно-політичну обстановку в регіоні на користь країни-агресора.

Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила факти злочинних дій клірика.

На підставі зібраних доказів йому повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

▪️ ⁠ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань та за іншими ознаками);
▪️ ⁠ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Триває розслідування. Зловмиснику загрожує до 5 років тюрми.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у Хмельницькій області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.