СБУ: З 2022 року викрито понад 600 російських агентів і шпигунів

04 березня, 10:58
Суспільство
СБУ: З 2022 року викрито понад 600 російських агентів і шпигунів - фото 1
Представник Департаменту інформаційної безпеки СБУ Олександр Мельниченко повідомив, що з 2022 року було викрито і задокументовано близько 1200 інтернет-пропагандистів РФ, які закликали до геноциду і пропагували війну. Виявлено понад 600 російських агентів і шпигунів.

Про це Мельниченко повідомив під час Kyiv Stratcom Forum, який організовує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, інформує detector.media.

«Пропаганда є таким самим воєнним злочином як ракетні удари по житлових будинках, як і кібератаки на критичну інфраструктуру. Для суду, як українського, так і міжнародного, дуже важлива законно проведена лінгвістична експертиза (пропаганди, – Ред.) – і ми це робимо», – цитує Мельниченка Центр стратегічних комунікацій.

СБУ: З 2022 року викрито понад 600 російських агентів і шпигунів_1

Фото: Центр стратегічних комунікацій

Керівник Центру стратегічних комунікацій Ігор Соловей вважає, що на Заході відсутнє розуміння, що вже немає російських журналістів у класичному вигляді.

«Насправді це співробітники інформаційних підрозділів військово-політичного керівництва рф. Зараз вони інформаційно висвітлюють бойові дії – висвітлюють війну, ситуацію у самій Росії. Вони є таким же співучасниками бойових дій, як і ті люди, які бігають по Україні та натискають на гашетку танків чи ракет», – підкреслив Ігор Соловей.

Керівник проекту Ukraine StratCom Partnership Центр передового досвіду в галузі стратегічних комунікацій НАТО Бен Хіп зазначив, що у низці європейських країн досі намагаються зрозуміти, де баланс між мовою ненависті та свободою слова. На його думку, проблема полягає у законодавстві, що відстає від цифрових технологій на десятки років.

Нагадаємо, від 24 лютого 2022 року СБУ розслідує приблизно 1,5 тисячі кримінальних проваджень за фактами державної зради та шпигунства. Понад 340 з них вже скерували до суду. СБУ заявляє, що з початку повномасштабного вторгнення Росії викрила понад 600 російських агентів і шпигунів. Є такі і серед духовенства УПЦ МП.