Для коронації Карла III надрукували спеціальні Біблії

27.04.2023, 10:39
Культура
Для коронації Карла III надрукували спеціальні Біблії - фото 1
Спеціальні примірники Біблії Короля Якова — англійського перекладу Святого Письма із XVII століття — надруковано з нагоди коронації Карла III.

Урочистість відбудеться 6 травня 2023 р. у Вестмінстерському абатстві в Лондоні, передає CREDO.
Тримаючи руку на примірникові Біблії, монарх складе свою коронаційну присягу.

Для коронації Карла III надрукували спеціальні Біблії - фото 113332

Вперше Біблію використали 1689 року, під час спільної коронації короля Вільгельма ІІІ і королеви Марії ІІ. Перше спеціальне видання Коронаційної Біблії з’явилося 1761 року, коли на трон сходив Георг ІІІ. Відтоді кожна коронація британського монарха була нагодою для приготування такої Біблії. Коли англіканський єпископ Кентерберійський Джофрей Фішер вручав 1953 року Коронаційну Біблію Єлизаветі ІІ, він тоді промовив такі слова: «Представляємо Вам цю Книгу — найціннішу річ, яку дає цей світ. Ось — Мудрість; ось — королівський Закон; ось — живі присуди Божі».

Для коронації Карла III надрукували спеціальні Біблії - фото 113333

Нинішній архиєпископ Кентерберійський, Джастін Велбі, замовив у видавництві Оксфордського університету (Oxford University Press) чотири примірники Коронаційної Біблії, у шкіряних палітурках ручної роботи, декоровані золотом. Зшиває книги лондонська палітурна майстерня Shepherds, Sangorski and Sutcliffe. Примас підкреслив, що «коронація буде християнським молебнем, глибоко вкоріненим у мудрості, яку ми знаходимо у Святому Письмі».

«Біблія, яка буде вручена Його Королівській Величності, є нагадуванням, що Святе Письмо це не тільки підстава відповідальності, яку він приймає під час коронації, але також підстава християнського життя. За цієї високої нагоди Біблія стане першим і найважливішим подарунком, що буде подарований королю. Святе Письмо містить вказівки та світло для всіх — і я молюся, щоб Його Величність надалі знаходив їх у цих живих словах», — сказав архиєпископ Велбі.

Перший примірник, використаний під час коронації, пізніше зберігатиметься у бібліотеці палацу Ламбет — лондонського осередку архиєпископа Кентерберійського. Другий примірник отримає монарх, два інші потраплять до архівів Вестмінстерського абатства та видавництва Oxford University Press.