Сербія вимагає припинити переслідування Церкви в Чорногорії

У першому скликанні десятої сесії Сербський парламент прийняв Декларацію про захист прав Сербської Православної Церкви, про на вільне сповідування віри та право на її власність у Чорногорії.

Про це повідомляє Orthodoxtimes.

Посилаючись на Декларацію про захист прав Сербської Православної Церкви про вільне сповідування віри та права на її власність у Чорногорії, сербські парламентарі стверджують, що прийняття спірного закону Чорногорією про свободу конфесій та правовий статус релігійних громад ставить Сербську Православну Церкву в Чорногорії в нерівне становище по відношенню до інших релігійних громад.

Національна асамблея Сербської закликає владу в Чорногорії «припинити насильницьке протиправне відчуження церков, монастирів та майна Сербської православної церкви в Чорногорії, припинити вигнання духовенства та ченців Сербської Православної Церкви під приводом не мати громадянство Чорногорії, а також шукати через діалог з церковними ієрерхами Сербської православної церкви в Чорногорії рішення цієї проблеми», - йдеться в Декларації.

25 червня цього року Священний Синод Сербської Церкви також виступив із заявою, де рішуче засуджує переслідування Церкви урядом Чорногорії.

«Священний Синод єпископів закликає президента Чорногорії і уряд Чорногорії припинити переслідування Церкви і привести свої майбутні кроки у відповідність з міжнародними правовими нормами, особливо в області прав людини і свободи релігії, і показати на дії, а не тільки на словах, що вони є частиною Європи і цивілізованого світу в цілому», - сказано в заяві.

Свого часу у Російська Православна Церква назвала закон про свободу віросповідання, який ухвалили в Чорногорії, "цинічним" і "розкольницьким".

"Спроба поставити питання про законність прав релігійних організацій на належне їм майно після довгих років правління богоборчого режиму, прирікає їх на безправ'я, виглядає як цинічний удар по церкві, що відновлює втрачене в роки утисків. Новий закон про свободу віросповідань є актом підтримки розколу шляхом ослаблення канонічної церкви..." - сказано в заяві.

Також у заяві звинувачуються "політичні сили як Чорногорії, так і України, зацікавлені в підриві народної єдності", у підтриманні "розкольників".

Згаданий Закон “Про свободу віросповідання та переконань і правове становище релігійних громад” парламент Чорногорії прийняв ще наприкінці минулого року. Закон вніс турбулентність у життя до цього спокійної Чорногорії. У країні розпочалися масштабні протести – масові молебні й хресні ходи – по майже всіх містах країни, які не стихають і досі.

Раніше президент Чорногорії Міло Джуканович звинуватив Сербську Православну Церкву в спробі зберегти релігійну монополію в країні і заявив, що буде домагатися автокефалії для чорногорської Церкви за прикладом України.

Василь Домбровський для РІСУ