Сербська Церква визначилася з датою вибору свого Предстоятеля

Священний Синод Сербської Православної Церкви призначив дату обрання 46-го Патріарха Сербського. Виборний Архиєрейський Собор, на якому буде названо ім'я нового Предстоятеля, розпочнеться 18 лютого 2021 року.

Про це повідомляє сайт Spc.rs, пише Православная жизнь.

Згідно з діючим Уставом СПЦ, Патріарший престол не може вдовіти довше ніж три місяці. Тому до 19 лютого стане відомо, хто його посяде.

Число архиєреїв, які братимуть участь у роботі Собору, має становити не менш як дві третини всіх єпископів – це як мінімум 29 осіб. Обов'язкову церковно-конституційну умову можна виконати в непростій епідеміологічній ситуації, вважають у Синоді, бо найбільша кількість єпископів СПЦ перебуває в Сербії, Боснії і Герцеговині, Чорногорії, Північній Македонії та Хорватії, і вони зможуть безперешкодно приїхати до Белграда.

Загалом у Сербській Православній Церкві сьогодні 42 єпархії, з яких 15 розташовані в Сербії, 2 в Чорногорії, 5 у Боснії і Герцеговині, 5 у Хорватії, 3 в Північній Македонії, 6 в інших європейських країнах, 5 на території Північної і Південної Америки та 1 в Австралії.

Нагадаємо, Патріарх Сербський Іриней відійшов до Господа 20 листопада 2020 року, на 91 році життя.