Сербський Патріарх вважає, що православні України не можуть мати автокефалію

20 січня, 16:41
Православні
Сербський Патріарх вважає, що православні України не можуть мати автокефалію - фото 1
Про це Патріарх Сербський розповів журналу МЗС Росії.

Архимандрит Вселенського Патріархату Романос Анастасіадіс прокоментував нещодавнє інтерв’ю предстоятеля Сербської Православної Церкви Порфирія журналу МЗС Росії. У ньому Порфирій називає автокефалію ПЦУ «порушенням канонів». Про це інформує ДФУ.

«Я чекав від Патріарха Сербського хоча б обурення, роздумів про незаконне та протизаконне вторгнення московитів до Африки на шкоду Александрійського Патріархату», – йдеться в блозі Романоса.

«Натомість наші вітчизняні кремлівські папуги знову підносять йому повторення тих самих бридких бід російської пропаганди проти Вселенського Патріархату, що стосуються української автокефалії. І хто каже? Серб. Він каже що “Константинопольський Патріархат ігнорував Святі Канони, Екклезіологію, стародавній порядок Православної Церкви, Святе Передання”!», – обурюється Романос.

Він зауважив, що Вселенський Патріархат дав сербам те, що вони мають у християнстві, дав їм автокефалію та патріархальну гідність. При чому Вселенський Патріарх для цього не радився ні з ким іншим і також без “Всеправославного собору” для їхньої ратифікації.

«Але ж вони серби! І у своєму бездонному націоналістичному егоїзмі вони вважають, що “мають право” на те, що мають майже як… природне право, як само собою зрозумілий божественний дар!», – пише архимандрит Романос Анастасіадіс.

«Але інші, в цьому випадку українці, у сприйнятті Сербського Патріарха є неповноцінним народом. Вони, котрі лише ті, хто належить до Автокефальної Церкви України, в чотири рази більше за Сербію, не мають права на Автокефальну Церкву від Вселенського Патріархату! Для Патріарха Сербії вони мають задовольнятися “автономією”, яку нібито надала їм Москва», – йдеться у дописі.