Сестра-редемптористка з України увійшла до керівництва Союзу європейських конференцій вищих настоятелів

Сестра-редемптористка з України увійшла до керівництва Союзу європейських конференцій вищих настоятелів - фото 1
Під час XXII Генеральної асамблеї Союзу європейських конференцій вищих настоятелів (UCESM — Union des Conférences Européennes des Supérieurs Majeurs), що відбулася 20–24 квітня в Хорватії, було обрано новий склад Виконавчого комітету на каденцію 2026–2030 років. До управи організації увійшла сестра Альфонса Карапата, провінційна настоятелька сестер-редемптористок місійних та голова Ради вищих настоятельок інститутів богопосвяченого життя УГКЦ.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Разом із сестрою Альфонсою до складу комітету обрані: с. Анжела Коельо, генеральна настоятелька Альянсу Святої Марії (Португалія) — президентка UCESM; о. Міленко Гонтіч, OFMConv (Хорватія) — віцепрезидент; о. Жан Паскаль Ломбар, CSSp (Франція).

Асамблея проходила у Марія-Бистриці — головному паломницькому центрі Хорватії. У заході взяли участь понад 60 представників чернечих конференцій із 24 країн Європи. Українську делегацію на Асамблеї представляли с. Альфонса Карапата та с. Вінкентія Козак (від УГКЦ), а також с. Олена Бись та с. Марта Пшевара (від РКЦ). Спільна участь представниць обох обрядів стала свідченням глибокої міжцерковної співпраці та єдності богопосвячених осіб України на міжнародному рівні.

Тема зустрічі — «Богопосвячене життя та культури: наслідки для нашого життя та місії» — була присвячена викликам сучасності та міжкультурному діалогу всередині спільнот.

Наступні чотири роки діяльність оновленого комітету буде зосереджена на таких пріоритетних цілях: підтримка богопосвяченого життя в Європі, що перебуває у процесі трансформації; сприяння взаємопізнанню, сопричастю та солідарності між національними конференціями; розбудова міжнародних зв’язків із чернечими інститутами інших континентів; представлення інтересів богопосвячених осіб у європейських та міжнародних організаціях.

Сестра-редемптористка з України увійшла до керівництва Союзу європейських конференцій вищих настоятелів - фото 169781

В УГКЦ обрання представниці України с. Альфонси Карапати до керівного органу UCESM вважають "важливим свідченням підтримки України та українського монашества з боку європейської спільноти та можливістю безпосередньо свідчити про виклики, які долає Україна та Церкви в умовах війни".