Сестри Чину святого Василія Великого УГКЦ отримали нагороду «Lumen Christi»

27 лютого, 11:24
Суспільство
Сестри Чину святого Василія Великого УГКЦ отримали нагороду «Lumen Christi» - фото 1
Сестри Чину святого Василія Великого (ЧСВВ) стали лауреатками нагороди «Lumen Christi» 2023-2024 від «Catholic Extension Society». Однією із лауреаток є випускниця Українського католицького університету сестра Лукія Мурашко.

Як повідомляє прес-служба УКУ з посиланням на видання Catholic Extension, нагорода «Lumen Christi» – найвища відзнака Католицького товариства Catholic Extension Society, яку присуджують людям чи організаціям, що випромінюють світло Христа в громадах, де вони служать. Сестер ЧСВВ номінувала Філадельфійська Архиєпархія Української Католицької Церкви. Переможців обрали з-поміж 41 номінантів.

Церемонія нагородження відбулася 22 лютого в Українському культурно-освітньому центрі у Дженкінтауні (штат Пенсильванія). На ній зібралися сестри Чину святого Василія Великого з України та США. «У спустошливі і болісні роки війни, сестри стали світлом надії для українських воїнів і цивільних на лінії фронту, а також для біженців по всій Україні та в Сполучених Штатах», – наголошують організатори.

Монастир сестер-василіянок у Запоріжжі розташований недалеко від лінії фронту. Попри небезпеку, сестри з перших днів повномасштабної війни продовжують допомагати тим, хто залишається у місті, надавати притулок жінкам і дітям та організовувати евакуації, а також надавати душпастирську підтримку українським воїнам.

Вручаючи нагороду, отець Джек Волл (Father Jack Wall), президент Catholic Extension Society, подякував сестрам за служіння: «Сьогодні я відчуваю особливу гордість бути разом із сестрами Чину святого Василія. Ви прекрасним і простим способом виражаєте таїнство Господнього задуму. Бог кличе нас брати хрест, йти туди, де люди страждають. Ви робите це у своєму служінні».