Шаман Габишев: "Ставлення до Путіна не змінилося"

24 листопада, 10:29
Суспільство
Шаман Габишев: "Ставлення до Путіна не змінилося" - фото 1
Ставлення якутського шамана Олександра Габишева до президента Володимира Путіна не змінилося з того часу, як він організував похід на Кремль з метою "вигнати Путіна".

Про це сам Габишев, який перебуває на примусовому лікуванні у новосибірській лікарні, написав в інтерв'ю виданню Znak.com, повідомляє Радіо Свобода.

За словами Габишева, він вважає свою справу політичною. У лікарні до шамана, за його словами, ставляться з повагою через його високу медійність. За його словами, у вільний час він пише листи та читає Стівена Кінга, Рекса Стаута, Конан Дойля.

Шамана утримують у "режимних умовах". Як уточнив адвокат Олексій Прянішніков, кожні півроку лікарська комісія та суд вирішують, чи необхідно продовжити примусове лікування. У Габишева перший шестимісячний термін лікування спливає 26 січня 2022 року.

Восени 2021 року влада помістила якутського шамана Олександра Габишева до Новосибірської психіатричної лікарні спеціалізованого типу з інтенсивним спостереженням. Раніше Якутський міський суд відправив Габишева на примусове лікування у кримінальних справах через застосування насильства до правоохоронців та екстремізму.

Навесні 2019 року Олександр Габишев та його соратники вирушили з Якутська у похід до Москви для проведення "обряду вигнання Путіна".

Шамана затримали за кілька тижнів на кордоні, помістили у психоневрологічний диспансер, після чого порушили кримінальну справу за заклики до екстремізму. Справу про застосування насильства проти представника влади порушили у грудні 2019 року. За даними адвоката, приводом стало те, що під час затримання шаман нібито пошкодив одяг одному зі співробітників силових структур.

Наприкінці січня 2021 року для примусової госпіталізації Габишева до психдиспансеру задіяли 50 поліцейських та дев'ять службових автомобілів. За кілька днів до затримання Габишев оголосив про новий похід на Москву, який планував на березень 2021 року.