Ще один колишній англіканський єпископ переходить у католицизм

18.06.2023, 10:11
Католики
Ще один колишній англіканський єпископ переходить у католицизм - фото 1
Річард Пейн, колишній єпископ Монмута (Уельс), буде прийнятий до Католицької Церкви в межах Персонального ординаріату Божої Матері з Волсінґема. Подія відбудеться 2 липня 2023 р. у Ньюпорті.

До Вселенської Церкви його прийматиме настоятель Ординаріату для колишніх англіканців, о. Кіт Ньютон. Пейн стане першим єпископом Англіканської Церкви Уельсу, прийнятим до Ординаріату від часу його утворення в 2011 році. Про це інформує CREDO.

«Перейшовши на пенсію з єпископського служіння три роки тому, я мав час замислитися над споконвічним питанням пенсіонера: а що далі? Процес розпізнавання триває все життя і постійно формований контекстом; але набагато важливішим є шепіт Божого голосу. Бендиктинське розуміння послуху — слухання Господа — було значущим для мого особистого формування. Заклик до навернення, який слідує за цим [розумінням], привів мене до переходу в Католицьку Церкву через персональний ординаріат. Я маю багато підстав бути вдячним за досвід, набутий протягом життя як англіканець. Однак заклик до вселенськості здається водночас природним і духовним», — сказав Пейн.

Колишній англіканський служитель народився в Лондоні 1956 року. Здобув диплом із теології в Уельському університеті Кардіффа, водночас готуючись до служіння в англіканській спільноті. Своє служіння виконував у дієцезії Монмута, де 2013 року був обраний на єпископа. 2019 року вийшов на пенсію. Понад 40 років перебуває в шлюбі. Із дружиною Джульєт мають двох синів. Ординаріат Божої Матері з Волсінґема встановив 15 січня 2011 року Папа Бенедикт XVI. Його структура подібна до дієцезії. Він створений, щоб зробити для колишніх англіканців можливість перейти до повного сопричастя з Католицькою Церквою, не пориваючи зі звичними для них елементами англіканської традиції. Має власну Євхаристійну Літургію зі збереженням деяких англіканських елементів.