Ще одна громада УПЦ МП на Київщині перейшла в ПЦУ

21 вересня, 14:26
Православні
Ще одна громада УПЦ МП на Київщині перейшла в ПЦУ - фото 1
​​​​​​​Релігійна громада церкви Покрови Божої Матері УПЦ с. Пухівки (Бровари) 18 вересня 2022 року перейшла в Православну Церкву України. За це проголосувало 398 парафіян, зареєстрованих на зборах.

Інформацію про це оприлюднено на сторінці Пухівської сільської територіальної громади у Фейсбуці.

Як зазначено в матеріалі, за списками зареєструвалося 398 осіб. На порядку денному було 12 питань. Їх розгляду передували виступи учасників зборів.

Першим виступив настоятель храму Покрови Божої Матері Броварів, благочинний Броварського району отець Михайло Лесюк.

«Слава Богу, що ви прозріли, бо якщо ми не прозріємо, то може повторитися те саме… стільки жертв. На минулому тижні ми відспівали тільки в Броварах 4-ох бійців… Вже більше 80 хлопців Броварів і Броварського району лежать у Броварській землі…», – сказав Михайло Лесюк.

Наступним до слова запросили отця Олександра Лимана, настоятеля Свято-Успенського храму с. Погреби: «Ви великі молодці, що зібралися сьогодні. Є у нас досвід – досвід Погребської церкви. Ви знаєте, що в 2019 році в нас відбулися такі самі збори. Що була велика боротьба. Півроку ми робили все можливе, щоб зайти в храм. Коли ми зайшли, всеодно нам чинили перепони, хоч у нас були всі документи на руках, всі довідки. Московська патріархія подали на нас в суд. І ті ж самі люди вчора (17.09.2022 – ред.) приїхали до нас в Зазим’я влаштовувати колотнечу… Церкви там (в УПЦ – ред.) немає. Це не Церква, бо Церква Божа не може бути в духовному спілкуванні з Церквою сатани. І це вони довели. Довели тим, що не один із єпископів не засудив агресію напряму».

Валентина Черняк, дружина загиблого воїна, промовила:

«…Чоловік мій загинув, захищаючи нашу Батьківщину. Ми його ще не поховали. Ховати, звичайно, будемо в селі Пухівка. Просте питання: я тепер маю бігати по священниках і шукати хто відспіває, бо наша церква московська? Я сподіваюся, що тут є хоч хтось із тих людей, хто за московську церкву і хочу, щоб вони мене почули. Ви зрозумійте, мого чоловіка вбила російська зброя».Після виступів голова зборів нагадала процедуру голосування, перелік яких оголосили на початку зустрічі.

За результатами зборів:

  • релігійна громада парафії Покрови Божої Матері 398-ма голосами приєдналася до Православної Церкви України.
  • Головою парафіяльної радиобрано Григорія Гиренка, помічником – Володимира Провотара, скарбником – Ольгу Сулиму. На жаль, Володимира Провотара на зборах не було. Пізніше його знайшли вдома мертвим.
  • Головою ревізійної комісії обрали Лесю Бабич. Членами комісії – Євгенію Лупину та Наталію Терещенко.
  • перед органами державної влади інтереси релігійної громади представлятиме Олена Синеок.

Також присутні проголосували за низку організаційних питань.