Ще одна релігійна громада на Буковині завершила перехід до ПЦУ

Ще одна релігійна громада на Буковині завершила перехід до ПЦУ - фото 1
Релігійна громада села Хрещатик Чернівецької області завершила перехід до Православної Церкви України. В обласній військовій адміністрації зареєстрували новий статут релігійної громади.

Про це йдеться в розпорядженні за 23 січня, яке оприлюднили на сайті ОВА, повідомляє Суспільне.

Це шоста релігійна громада, яка змінила підпорядкування після початку повномасштабної війни. Збори про перехід до ПЦУ відбулися 18 грудня. На зборах було 152 людей, з них 151 проголосували за перехід, ще одна людина утрималася, раніше повідомляв Суспільному організатор голосування Сергій Луцик.

22 грудня 2022 року релігійні громади сіл Рингач, Бабин (Чернівецького району) та Юрківці перейшли до Православної Церкви України. Раніше в ОВА в підпорядкування ПЦУ зареєстрували громади Хлівища та Вербівців.

Як релігійній громаді змінити підлеглість:

  • Парафія має провести загальні збори. Рішення про перехід має ухвалити не менш як дві третини від кількості членів релігійної громади.
  • Рішення мають засвідчити підписами.
  • Аби зареєструвати релігійну громаду, її члени повинні подати статут нової громади, копію рішення про її утворення, протокол загальних зборів з підписами. Ці документи передають до місцевої адміністрації.
  • Після переходу громади не втрачають прав на майно та культову споруду.
  • Частина громади, що виступила проти переходу, може зареєструвати власний статут та укласти договір про порядок користування культовою спорудою.