Шейх Мурат Сулейманов став новим муфтієм ДУМУ "Умма"

Шейх Мурат Сулейманов став новим муфтієм ДУМУ "Умма" - фото 1
Новим муфтієм Духовного управління мусульман України «Умма» обрано імама мусульман Львова і Галичини шейха Мурата Сулейманова. Це один з найосвіченіших мусульманских релігійних діячів України.

Про це у себе на фейсбук-сторінці написав колишній муфтій ДУМУ "Умма"
Саїд Ісмагілов.

Як повідомили в ДУМУ "Умма", чергові загальні збори відбулися минулих вихідних, хоча були заплановані ще на березень, утім через повномасштабне вторгнення Росії мусили відкласти збори на невизначений термін.

Шейху Мурату Сулейману 32 роки, він народився в Криму в родині кримських татар.

З дитинства вивчав Іслам. В 2008 році закінчив школу Коран-хафізів, вивчивши весь Коран напам'ять. В 2013 році закінчив Єменський університет зі спеціальності шаріатської науки. В тому ж році шейх Мурат отримав сертифікат з ханафітської юриспруденції від шейха Мухаммада Ахмада Амоха, муфтія міста Ходейда, Ємен.

З 2015 року - імам мусульман міста Львів.

З 2016 року - Заступник муфтія Духовного управління і представник муфтія в Західній Україні. З 2019 року Член Української ради з фетв та досліджень. В тому ж 2019 році обраний головою Всеукраїнської асоціації з вивчення Священного Корану.

Вільно володіє українською, кримськотатарською та арабською мовами. Є хафізом Священного Корану, також є членом дослідницького відділу Європейської ради з питань фетв та досліджень.

"Бажаю новообраному муфтію бути стійким і мужнім в ці важкі для України часи, проповідувати високі цінності Ісламу, налагоджувати міжрелігій діалог і взаємодію в українському суспільстві, стати справжнім лідером для мусульман України. Нехай тобі допомагає Всевишній Аллаг, шейх Мурат!", - написав Саїд Ісмагілов.

Муфтій ДУМУ “Умма” Саїд Ісмагілов у червні цього року офіційно склав свої повноваження. Тимчасово виконувачем обов'язків муфтія тоді призначили шейха Мурата Сулейманова, імама мечеті Ісламського культурного центру Львова.