Шістнадцять громад за два дні залишило лави Московського Патріархату (оновлено)

Як голосували на парафії у Хмельницькому - фото 1
Як голосували на парафії у Хмельницькому
За 13-14 травня 16 громад вирішили вийти з УПЦ МП і перейти до ПЦУ. Зокрема, перша громада за час нового етапу російської агресії перейшла у Хмельницькому. Парафіяни храму Успіння Богородиці в мікрорайоні Ружична провели збори 14 травня.

Розв'язувати питання щодо приєднання до ПЦУ мешканці мікрорайону зібралися 14 травня на території місцевої школи. Спершу всі учасники зборів зареєструвалися. Потім розмістилися біля будівлі школи.

У своїх промовах представники влади, політики, місцеві мешканці наголошували на зв’язку російської агресії та УПЦ МП, а також на співпраці окремих священиків останньої з окупантами.

Після цього на зборах підтримали ухвалення статуту релігійної громади у новій редакції, обрали парафіяльну раду та ревізійну комісію, призначили настоятеля храму — протоєрея Петра Леська. Рішення приймали голосуванням, підіймаючи руки. Після цього збори завершилися, і учасники реєструвалися знову.

Храм у мікрорайоні Ружична - фото 93192
Храм у мікрорайоні Ружична

 

Відтак вирушили до храму, де змінили замку та опечатали будівлю. Священика УПЦ МП на зборах не було, перехід до ПЦУ він не підтримав. Для остаточного переходу громади до ПЦУ потрібна реєстрація оновленого статуту у Хмельницькій обласній військовій адміністрації, — наголошує видання Всім.

Сорокодуби - фото 93194
Сорокодуби

 

А день перед тим відбулися збори релігійної громади Апостолів Петра і Павла в селі Сорокодуби Красилівської ТГ на Хмельниччині. Присутні одноголосно проголосували за перехід релігійної організації з УПЦ МП в помісну Православну Церкву України.

Мотижин - фото 93193
Мотижин

 

Також 13 травня відбулись збори релігійної громади Старого Острополя, які ініціювали понад 900 жителів села. Було прийнято рішення приєднатись до Православної Церкви України. Священник отець Анатолій не підтримав свою громаду. "Група підтримки УПЦ МП гарно "підготувалась", замість конструктивної розмови - маніпулювали фактами і відверто, м'яко кажучи, говорили неправду, провокували присутніх. Але і це їм не допомогло, вони залишилась в значній меншості, — повідомляє на фейсбук-сторінці Старий Остропіль Сергій Жмурко. — Мене особисто неприємно вразило те, що серед активних прихильників московської церкви є педагоги місцевої школи. Люди, які мають навчати і виховувати майбутнє нашої України, самі не можуть відірватись від минулого!!! І це попри війну, тисячні жертви українців, розбомблені і знищені рашистами міста і села... 😪 "Ганьба" - так односельці скандували тим, хто ще вірить що ми "браття-слов'яни".Приклад Остропільської громади надихне і інші церковні громади долучатись до ПЦУ. Символічно, що збори відбулись біля пам'ятного знаку встановленого в память оборонців Острополя часів козацької доби".

"14 травня парафія в ім'я великомученика Георгія Переможця у селі Мотижин Бучанського району Київської області, відповідно до поданого прохання, була прийнята до складу Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України з юрисдикції Української Православної Церкви Московського Патріархату. Про що видано відповідний указ", — йдеться на фейсбук-сторінці єпархії.

Cело Бурімка на Чернігівщині опинилось в епіцентрі жахливих воєнних подій. "Побачивши, що таке «російській мір», люди вирішили, що не хочуть мати нічого спільного з московською філією фсбешної організації, яка прикривається релігією. Громада твердо вирішила долучитись до єдиної справжньої Православної Церкви в Україні, яку благословив Вселенський патріарх Варфоломій. Не обійшлося без спроб зірвати голосування деякими особами", — повідомляє Василь Пабат. — Громада села дякує правоохоронцям за те, що вони забезпечили людям їх конституційне право обирати конфесійну приналежність їхнього Свято-Параскеївського храму. Також люди сподіваються, що органи влади завершать документальне оформлення без бюрократичних затримок".

Бурімка - фото 93195
Бурімка

 

14 травня відбулися загальні збори релігійної громади Свято-Миколаївської парафії Рівненської єпархії УПЦ МП с. Загатинці Млинівського району, на яких було прийняте рішення про зміну канонічної підлеглості, тобто вихід з-під юрисдикції МП та перехід до Православної Церкви України, — повідомляють Рівненські новини.

Мешканці села Царівки Коростишівської територіальної громади провели 14 травня збори, де присутні одноголосно прийняли рішення змінити підлеглість релігійної громади села Царівки шляхом виходу з підпорядкування з УПЦ МП та ввійти до складу Православної Церкви України, — повідомляє Коростишівське радіо.

Нагадаємо, що 13 травня до ПЦУ приєдналися громади:

  • с. Нападівка, церква архистратига Михаїла
  • с. Райки, церква святителя Феодосія Чернігівського
Зустріч з владикою - фото 93282
Зустріч з владикою

 

13 травня на Хмельниччині очільники релігійних громад сіл Демківці (церква Покрови Пресвятої Богородиці), Юрківці (Церква Святого Духу), Ямпільчик (церква Святого Іоанна Богослова), Хропотова (Церква Різдва Пресвятої Богородиці) зустрілись з єпископом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським владикою Павлом (Юристим) для узаконення прийнятого громадами рішення про перехід до Православної Церкви України.

Також того дня до ПЦУ вирішила перейти парафія с. Михайлівка і сусідніх сіл, без настоятеля.

13 травня більшістю голосів до ПЦУ приєдналася громада св.Онуфрія з с.Білий Рукав Хмільницького р-н на Віннччині. Нажаль, священник УПЦ МП відмовився перейти в лоно ПЦУ разом із парафіянами.

14 травня на Київщині (Сквирщина) у селі Дулицьке місцева громада церкви архистратига Божого Михаїла майже одноголосно зреклася московського патріархату: 130 за і 1 — проти.

Також 14 травня громада Петро-Павлівського храму села Підлісці на Хмельниччині на сході села більшістю голосів прийняли рішення про приєднання до ПЦУ.

Як розповів у фейсбуці о. Володимир Ковальчук, "це село має гарну історію. За од­ні­єю з вер­сій, ві­до­мий компози­тор Микола Леонтович впер­ше по­чув щед­рівку в се­лі Під­лісці (Ізяс­лавсь­ко­го району), звід­ки ро­дом його дружина Клав­дія Ле­он­то­вич, яка до за­між­жя бу­ла Жов­тке­вич. Є припущення, що саме з цього села по­над 100 ро­ків то­му роз­по­ча­ла свій шлях ди­во­виж­на ме­ло­дія «Щед­ри­ка»".

Шістнадцять громад за два дні залишило лави Московського Патріархату (оновлено) - фото 93284