Шлях до успіху: тема нового номера журналу "Патріярхат"

Шлях до успіху: тема нового номера журналу "Патріярхат" - фото 1

Дивним і незбагненним чином у праці над конкретним номером журналу іноді складається так, що замовляємо статті в різних авторів, змальовуючи їм червону нитку теми, про яку хотіли б почути самі та розповісти Вам, а отримуємо кілька матеріалів, непомітно об’єднаних іншою темою, проте – виразно однією. Власне, так склалося й цього разу. Планували висвітлити питання перетину бізнесу, релігії та політики, а отримали начерки формули успіху – як приватного, так і спільнотного.

«Якість праці – якість життя», здавалось би – проста закономірність, але ми мало її використовуємо в нашому щоденному житті. Чому не використовуємо? – Для цього є кілька причин, однієї з яких варто якомога швидше позбутися – радянського шаблону ставлення до роботи. А ще корисно знати про ікігаї та вигоряння: про це в інтерв’ю у свіжому випуску розповідає керівник Центру етики і технологій Львівської бізнес школи УКУ Володимир Хіцяк.

Доктор Петро Байковський, доцент кафедри політичних наук УКУ, продовжує тему номеру, фокусуючись на причинах успіху на суспільному рівні і тому, яку роль в цьому відіграє християнство. Детальніше – на сторінках журналу у статті «Християнство, демократія та соціально-економічний розвиток».

Інформаційне оздоровлення, творення спілок, подолання страху і перехід до активності, а ще – щоденна висока етика – це віхи статті Президента Українського Кооперативного Альянсу доктора економіки Зіновія Свереди, «Економіка та креативність як основа реформ в Україні», яка завершує блок теми номера.

Упродовж всього часу існування часопису «Патріярхат», стараємося плекати стосунки з представниками інших Східних Католицьких Церков, висвітлювати події їхньої історії та сьогодення, бути майданчиком для спілкування з ними. Цього разу Вашій увазі пропонуємо першу частину інтерв’ю з мельхітським греко-католицьким єпископом Ньютона (США), владикою Ніколасом Самрою «Не люблю термін «діаспора». Я тут удома і люди тут удома».

«Чому українці так легко ставали частинами імперій, відіграючи суттєву роль у їхній розбудові, замість того, щоби самим стати імперією, поглинувши сусідні народи та землі?» Це глибоке і програмно важливе для України питання ставить перед собою та перед нами усіма о. д-р Назарій Заторський (Єпархія Святого Володимира) у статті «Шанс і загроза: унійність як елемент української ідентичності».

Історико-мистецький блок цього номеру журналу представлено кількома матеріалами:

  • «Три постаті української богословської естетики. Карло Звіринський» отця Олега Гірника, старшого викладача кафедри богослов’я УКУ;
  • «Іконописна школа монахів-студитів 1927-1939 років та її теперішнє продовження» журналістки, краєзнавиці, іконописиці Ніни Поліщук;
  • «Музична минувшина Руської унійної Церкви», Івана Кузьмінського, музиколога, старшого викладача кафедри старовинної музики Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

Рубрика «Книжкова полиця» запрошує до ширшого огляду знаменитої книжки єпископа Роберта Баррона «Католицизм. Мандрівка до серця віри» зробленого отцем-доктором Олегом Кіндієм, який став богословським редактором її українського варіанту.

І незмінно – новини з України та світу.

Передплатити журнал можна через Укрпошту – 90827, електронний варіант часопису зручно придбати на https://journals.ua/.

Архівні матеріали – на сайті www.patriyarkhat.org.ua, в тому числі й англійською мовою в окремому новому розділі.

Знайомтесь з анонсами та статтями на сторінці у facebook: Часопис Патріярхат

Лідія Мідик,
заступник головного редактора

'Патріярхат', №4, 2020 - фото 56186
"Патріярхат", №4, 2020