Сходознавець Роман Назаренко розпочав авторський курс відеолекцій про іслам у ХХІ столітті
«Сучасний світ таки «вимагає» від нас виходу за межі власної бульбашки та бачити світ широко, глибоко та масштабно», – розповідає науковець на своїй фейсбук-сторінці про курс.
На учасників курсу чекають 6 розмов на такі теми:
- 11/09: початок епохи боротьби з міжнародним тероризмом.
- Ісламська загроза: міфи та реалії.
- Іслам у Європі як «невирішене» питання.
- Вага візуальних образів: феномен журналу «Шарлі Ебдо» та роль популярної культури у мусульманському світу.
- Sportswashing як один з інструментів геополітичної гри на Близькому Сході.
- Чемпіонат світу з футболу в Катарі: спорт «внє політики»?
Курс розрахований на тих, хто хоче:
- розуміти світові події і тенденції, адже знання про іслам у ХХІ столітті є ключем до осмислення глобальних подій і взаємодії між культурами;
- ще більше розвинути критичне мислення й аналітичні навички, необхідні для розуміння історичних і культурних процесів;
- розпізнавати основні тенденції і патерни у світовому культурному просторі для кращого розуміння давніх традицій і сучасних викликів;
- розширити власний світогляд і дивитися на світ глобальніше.
Кожен учасник курсу отримає невеликий робочий зошит, у якому зможе знайти літературні та кіно-рекомендації, посилання на актуальні відео на youtube, а також місце, де можна занотовувати власні думки та спостереження.
Старт навчання 30 жовтня.
У рамках курсу відбудеться розмова про сектор Газа з Омаром Ашуром на тему: «Новий етап конфлікту між Палестиною та Ізраїлем. Що відбувається насправді?».
Як йдеться на веб-сторінці курсу, Омар Ашур — професор з питань безпеки та військових досліджень (Доха, Катар) та керівник Відділу стратегічних досліджень в Центрі досліджень та політологічних студій.
Він працював в якості консультанта ООН з реформи сектору безпеки, протидії тероризму та дерадикалізації. Професор є автором книги «Як ІДІЛ веде бойові дії: військові тактики в Іраку, Сирії, Лівії та Єгипті» та «Дерадикалізація джихадистів: перетворення збройних ісламських рухів». Автор понад 200 статей у таких виданнях, як «Washington Post», «Foreign Policy», «The Guardian», «Globe and Mail», «CNN», «Project Syndicate», «The Independent» тощо.
Про автора курсу: Роман Назаренко – директор Інституту релігії та суспільства УКУ, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, Національний лектор УАЛу, а також докторант Тілбурзького університету (Нідерланди). Понад 10 років вивчає іслам.
Детальніша інформація та реєстрація на курс на сайті УКУ.