"Шукати миру і домагатися його - це єдине реальне рішення війни в Україні", - заява Всесвітньої ради Церков

"Шукати миру і домагатися його - це єдине реальне рішення війни в Україні", -  заява Всесвітньої ради Церков - фото 1
Центральний комітет Всесвітньої ради Церков (ВРЦ) у Женеві, Швейцарія, 15-18 червня 2022 року оприлюднив заяву щодо війни в Україні. Війну в Україні у ВРЦ назвали "жахливим провалом дипломатії та відповідальності перед міжнародним правом". Головний меседж документу - "зброя не може забезпечити вихід з цієї кризи, єдиним реальним рішенням є - пошук миру".

"Ми висловлюємо жаль, що в результаті незаконного вторгнення РФ на сусідню, суверенну державу народ України зазнає жахливої ​​кількості загиблих, руйнувань. Понад 14 мільйонів людей – понад чверть усього населення України – покинули свої домівки. Крім того, є багато повідомлень про звірства, які становлять воєнні злочини та злочини проти людства... Конфлікт супроводжується масовим поширенням зброї в регіоні, однак єдиним реальним рішенням цього є «шукати миру і домагатися його», - йдеться у заяві ВРЦ.

Наслідки цього конфлікту, йдеться у документі, можуть спричинити до того, що багато мільйонів людей в кількох країнах світу будуть голодувати, це спровокує широку соціальну та політичну нестабільність, може зруйнувати архітектуру міжнародної безпеки після Другої світової війни, спровокувати нову глобальну гонку озброєнь і прискорити нашу траєкторію до кліматичної катастрофи".

У ВРЦ наголошують, що війна з вбивствами та всіма іншими жалюгідними наслідками, несумісна з самою природою і волею Бога щодо людства та протирічить фундаментальним християнським та екуменічним принципам. У ВРЦ відкидають "будь-яке зловживання релігійною мовою та владою для виправдання збройної агресії".

Центральний комітет ВРЦ вчергове закликає глобальні Церкви "зробити все можливе для припинення цієї трагічної війни, зупинити смерть і руйнування, а також заохочує до діалогу та переговорів задля стійкого миру".

"Всі сторони конфлікту повинні поважати принципи міжнародного гуманітарного права, зокрема щодо захисту цивільного населення та цивільної інфраструктури, а також гуманного ставлення до військовополонених; до обміну військовополоненими та тілами загиблих комбатантів між двома сторонами", - йдеться у зверненні.

ВРЦ закликає міжнародну спільноту сприяти миру, протистояти ескалації конфронтації та розколу.

"Підтверджуємо мандат і особливу роль Світової Ради Церков у супроводі її Церков-членів у регіоні, а також як платформи та безпечного простору для зустрічей та діалогу з метою вирішення багатьох нагальних проблем для світу та для екуменічного руху, що виникають із цього конфлікту та зобов’язуємо його членів шукати єдності та разом служити миру, і тому закликаємо членів екуменічного товариства в Росії та Україні використовувати цю платформу", - йдеться у документі.

ВРЦ дала високу оцінку місцевим Церквам, всім гуманітарним організаціям, які підтримують постраждалих людей у ​​всіх частинах України, приймають і опікуються біженцями, які рятуються від війни, і наголошує на важливості принципу гуманітарного нейтралітету в цьому контексті.

"Молимося за всіх жертв цього конфлікту в Україні, в регіоні та в усьому світі, щоб їхні страждання припинилися, щоб вони повернулися до життя в безпеці та гідності, і запевняємо їх у любові та співчутті. Закликаємо наших християнських братів і сестер Церков Росії і України використовувати свій голос, щоб протистояти триваючим смертям, знищенню, міграції та позбавленню житла народу України", - сказано в документі.

ВРЦ закликала виконуючого обов’язки Генерального секретаря очолити делегацію "Паломництва справедливості і миру" до Києва та Москви, "щоб зустрітися з керівництвом Церков двох держав, щоб з’ясувати, що необхідно для спонукання їхніх урядів негайно припинити вогонь та розпочати мирні переговори".

У документі сказано, що на майбутній 11-ій Асамблеї ВРЦ у м. Карлсруе (Німеччина) (31 серпня – 8 вересня 2022 р.), йтиметься про пошук миру шляхом діалогу, справедливості задля збереження людської гідності та прав людини.