Створити робочі місця для внутрішньо переміщених осіб і шити одяг для українських захисників, а прибуток витрачати на благодійність. Греко-католицький священник о. Павло Завіша організував швейну майстерню при парафії Святої Трійці у смт. Вовковинці Хмельницької області.
Кошти на закупівлю швейного обладнання він отримав як грант від Української соціальної академії.
Через війну росії проти України більшість українських бізнесів або припинили своє існування, або працюють в обмеженому обсязі. В Україні з’явилося понад сім мільйонів внутрішньо переміщених осіб, що втекли із охоплених військовими діями регіонів і потребують допомоги, у тому числі із пошуком роботи.
Ініціатором відкриття швейної майстерні у Вовковинцях став місцевий греко-католицький священник о. Павло Завіша, а реалізовують проєкт всією парафіяльною спільнотою. Священник каже, що найперше швейну майстерню потребує місцева територіальна громада, так як швейна майстерня досі була за 20 км.
«Ми вже давно хотіли відкрити при парафії соціальне підприємство, а зупинилися саме на швейній майстерні тому, що наша громада має у таких послугах велику потребу. Завдяки гранту ми закупили швейне обладнання і тепер відкриття майстерні одразу вирішить декілька питань», – каже о. Павло.
За словами священника, у майстерні працюватимуть 5-6 внутрішньо переміщених осіб, які отримають стабільний фінансовий дохід і зможуть забезпечувати свої родини. Натомість, місцева громада отримає швейну майстерню у своєму населеному пункті, де люди зможуть шити і лагодити речі за доступними цінами. Для цього їм більше не доведеться долати 20 км і більше.
«Малозабезпеченим та соціально незахищеним особам, людям з інвалідністю майстерня надаватиме послуги за соціальною ціною», – розповідає священник.
Разом із тим прибуток від майстерні витрачатимуть на благодійну діяльність, закупівлю харчів для потребуючих та розвиток парафії. Сьогодні у Вовковинцях проживають понад 350 внутрішньо переміщених осіб, які потребують найрізноманітнішої допомоги.
Крім того, майстерня шитиме одяг для українських військових та бійців територіальної оборони. «Ми усі сьогодні хочемо долучитися до загальної спільної справи, там де можемо бути найбільше корисними. Завдяки Українській соціальній академії у нас тепер є швейна техніка і ми можемо допомогти нашим захисникам із одягом», – розповідає священик.