Воскресіння Христове є не просто найбільшим і першим християнським святом — воно має найтривалішу підготовку, яка починається ще за кілька тижнів до Великого посту. Особливим є останній тиждень перед Великоднем, який має назву Страсний або Великий.
Доктор богослов’я о. Ансельм Ґрюн, чернець-бенедиктинець, духівник і керівник курсів медитації, автор світових бестселерів, запрошує читачів заглибитися в роздуми, щоби глибше пережити кожен день цього тижня. Його книжка «Сім кроків до життя: Духовний шлях назустріч Великодню» — це натхненні тексти, зворушливі молитви та духовні вправи, які допомагають читачеві відкрити таємницю Воскресіння Христового.
«В інтерпретації Ансельма Ґрюна Хресна дорога Ісуса стає шляхом до життя — шляхом, який виходить далеко за межі Страсного тижня. Автор запрошує дозволити словам проникнути у наші серця, щоби щораз більше наповнюватися духом Ісуса Христа і ставати новою людиною», — йдеться в анотації до цієї книги, яка нещодавно вийшла в українському перекладі у видавництві «Свічадо».
«Ще маленьким хлопчиком я завжди захоплювався Страсним тижнем», — пригадує автор своє служіння міністранта-вівтарника. Згодом, як він був вже ченцем і провадив духовний вишкіл для молоді, вони намагалися осмислити літургійні обряди цього тижня. «Те, що сталось у страстях Ісуса, мало показати нам, як поводитися з тим, що нас розпинає сьогодні, — пише о. Ансельм Ґрюн у передмові до книжки. — І ми хотіли зрозуміти, що сьогодні означає для нас відкуплення та як воно переображує наше життя». Він також зауважує, що «щоденна рутина не давала змоги зробити ці дні особливими».
У своїй книжці «Сім кроків до життя: Духовний шлях назустріч Великодню» автор заохочує читачів прожити Страсний тиждень більш усвідомлено, порозважати над темами богослужінь цих днів, організувати цей час так, щоби він у підсумку став Святим тижнем (як його називають в Італії) — який «нас освячуватиме іта зцілюватиме».
Ґрюн зауважує, що число сім віддавна вважається святим — маємо сім днів у тижні, сім святих таїнств і сім дарів Святого Духа. «Сім — це число переміни». Тому впродовж семи днів Страсного тижня він пропонує провести в медитації над сімома словами Ісуса на хресті. «Духовна традиція надає надзвичайно великого значення цим сімом словам Ісуса на хресті. У них вона відчула Самого Ісуса. У цих словах немов зосереджений Його дух. І ми пізнаємо Його через слово», — пише о. Ґрюн. Запрошуючи до роздумів над цими словами Ісуса, він заохочує, щоби вони проникли у медитації у серце читача, щоби воно наповнювалося духом Ісуса й преображувалося.
Книжка побудована так, що на кожен день, починаючи від Квітної неділі, автор пропонує розділ, який складається з опису богослужінь, біблійних читань цього дня, потім є пропозиції для медитацій, читань і роздумів над певним словом Ісуса та молитви.
Звісно, автор як римо-католицький священнослужитель звертається насамперед до такої ж аудиторії. Проте ці читання слів Спасителя і роздуми над ними є універсальними для різних традицій.
Автор веде читача впродовж 7 днів Страсного тижня, але не зупиняється на цьому. У книжці є ще два розділи — на день Великодня та Світлого понеділка, в яких розмірковує про перехід до нового життя, про християнське наповнення слова Пасха, яке походить від юдейського Песах як перехід з рабства до землі обітованої.
Звісно, ця книжка оптимально пристосована саме для передвеликоднього часу. Проте її варто читати і використовувати також після Великодня і впродовж цілого року, бо в ній йдеться саме про зміни, які мають настати в житті християн після осмислення суті страстей і воскресіння Спасителя.