Синагога в Умані є законною спорудою, - заява Об'єднаної єврейської громади України

Синагога в Умані є законною спорудою, - заява Об'єднаної єврейської громади України - фото 1
Синагога по вулиці Лисенка в Умані, яка стала причиною недавнього конфлікту між місцевими жителями і брацлавськими хасидами, є законною спорудою.

До такого висновку прийшла Об'єднана єврейська громада України (ОЄГУ), яка отримала документи про будівництво від Фонду імені Рабі Нахмана.

Нагадаємо, що під час сутички з паломниками, місцева жителька, стверджувала, що будівля незаконна і у неї є документи, що підтверджують нібито, що будівницьво синагоги також не погоджене з сусідами, не має каналізації та займає площу більшу, ніж відведена ділянка.

Об'єднана єврейська громада України наголошує, що згідно з кадастровою картою, яку їй надали у Фонді імені Рабі Нахмана, будівля знаходиться на своїй землі, не порушуючи кордонів з сусідніми ділянками.

Крім цього, в розпорядженні ОЄГУ виявилися документи, які свідчать про те, що будівля синагоги була введена в експлуатацію. Одним з таких документів є Декларація про готовність до експлуатації об'єкту, що знаходиться по вулиці Лисенка, де і розміщена синагога.

Як повідомили у Фонді імені Рабі Нахмана, в синагозі створені всі умови для комфортного перебування паломників.

Таким чином, звинувачення в бік брацлавських хасидів, що побудували синагогу незаконно, а також факт перешкоджання їм є необґрунтованими, - заявили в Об'єднанійєврейській громаді України.