Синод ПЦУ: Особи, яких з червня 2019 висвятив владика Філарет, підлягають позбавлення священного сану

02 лютого, 17:17
Православні
Синод ПЦУ: Особи, яких з червня 2019 висвятив владика Філарет, підлягають позбавлення священного сану - фото 1
Священий Синод ПЦУ, який відбувся 2 лютого у Києві, вирішив піддати церковному суду та позбавити священичого сану осіб, яких з червня 2019 висвятив владика Філарет. Щодо самого екс-очільника УПЦ КП Синод не став застосовувати крайніх заходів.

Як інформує прес-служба ПЦУ, на підставі раніше ухвалених Священним Синодом рішень було визначено, що колишній Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Преосвященний Філарет (Денисенко) є архиєреєм Православної Церкви України на спокої, якому в силу перебування на спокої з червня 2019 р. канонічно заборонено звершувати дії, які належать до компетенції єпархіального архиєрея та Предстоятеля Церкви, зокрема заборонено скликати і очолювати зібрання для вирішення питань церковного управління, заборонено здійснювати рукоположення в будь-який священний сан тощо.
Виключно з поваги до попередніх заслуг Преосвященного Філарета (Денисенка) та враховуючи його вік і стан здоров’я, Священний Синод застосовує до Почесного Патріарха на спокої крайню ікономію, не вживаючи більш жорстких заходів канонічного реагування на вчинені ним порушення.

Усі особи, які в порушення канонів та Статуту Церкви без обрання Священним Синодом та без благословення Предстоятеля Православної Церкви України починаючи з червня 2019 р. були іменовані Преосвященним Філаретом (Денисенком) архиєреями, насправді не мають архиєрейського рукоположення і сану, а тому за розбійницьке привласнення архиєрейських титулів і повноважень та інші дії, спрямовані на провокацію розділень в Українській Православній Церкві, ці особи підлягають церковному суду і позбавленню священного сану.

Синод підкреслив, що будь-які послідовники старокалендарної схизми з Греції не перебувають у церковному спілкуванні з Українською Православною Церквою і в жодному разі не можуть бути прийняті в таке спілкування; враховуючи вчинені нові злочини проти священних канонів Синод висловив прохання до Священного Синоду Православної Церкви Греції розглянути питання про відлучення Авксентія Марініса та Георгія (Хризостома) Калліса від Церкви.

Колишній митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф (Шибаєв), колишній єпископ Білгород-Дністровський Філарет (Панку) та колишній єпископ Валуйський Петро (Москальов) за грубе порушення канонічного порядку, участь у незаконних зібраннях і так званих архиєрейських хіротоніях у м. Києві були заборонені в священнослужінні та викликані на суд Священного Синоду Православної Церкви України за звинуваченнями, за якими вони підлягають позбавленню священного сану. У разі відсутності на засіданні вони підлягають суду заочно.