Члени Постійного Синоду ознайомилися зі звітами Економічного та Канонічного відділів УГКЦ

25 травня, 17:57
Католики
Члени Постійного Синоду ознайомилися зі звітами Економічного та Канонічного відділів УГКЦ - фото 1
Другий день засідань Постійного Синоду УГКЦ, який проходить у Вроцлаві, його учасники присвятили фінансово-господарському звітові Патріаршого економа о. Любомира Яворського.

Про це повідомляє прес-служба Секретаріату Синоду єпископів УГКЦ.

Доповідач представив діяльність Патріаршої фундації «Мудра справа», яка із початком повномасштабного вторгнення намагається відповідати на найбільш нагальні потреби українців.

Зокрема:

- надання гарячих обідів, продуктових та гігієнічних наборів для тих, хто втратив свої домівки та переселився у більш безпечні регіони України;

- евакуаційні рейси, розміщення внутрішньо переміщених осіб у шелтери та різні пристосовані відповідно до потреб проживання церковні приміщення і надання всебічної підтримки, у тому числі й реабілітації за допомогою організації духовно-реабілітаційних поїздок історичними та паломницькими місцями Західної України;

- створення пунктів незламності «Добрий самарянин» у зимовий період;

- організація Логістичного центру;

- підтримка медичних закладів медичними препаратами, транспортними засобами та обладнанням та інше.

Згодом у приміщенні міської Ратуші відбулася зустріч Блаженнішого Святослава та членів Постійного Синоду із мером міста Вроцлава Яцеком Сутриком.

Під час спілкування Глава Української Греко-Католицької Церкви розповів про діяльність Постійного Синоду, воєнні виклики, із якими зустрічається українське суспільство та склав вдячність за гостинність польського народу до українських біженців.

Цього ж дня учасники Синоду також розглянули низку канонічних питань. Оскільки триває робота Канонічного відділу над Кодексом партикулярного права УГКЦ, єпископи мали нагоду ознайомитися із подальшими його розділами. Отець доктор Андрій Кулієвич представив розділ, присвячений мирянам, доктор Гельмут Прее — розділ «Об’єднання вірних», отець доктор Сергій Стесенко — розділ «Євангелізація», а архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський владика Євген Попович розповів про внесення змін до документів «Правильник протопресвітера» і «Інструкція про перебування священнослужителя поза межами власної єпархії».

Наприкінці засідання владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський, доповів про стан підготовки Головної теми майбутнього Синоду Єпископів УГКЦ, що відбудеться у вересні.

Другий день засідань завершився у катедральному храмі Воздвиження чесного і животворящого Хреста Господнього зустріччю владик із місцевою українською молоддю, яка через війну опинилася за межами України.