Синод РПЦ подякував Орбану за спасіння Кирила від санкцій

08.06.2022, 11:13
Світові
Синод РПЦ подякував Орбану за спасіння Кирила від санкцій - фото 1
Синод РПЦ, який 7 червня відбувся у Москві, подякував Віктору Орбану за блокування санкцій ЄС проти очільника Московського Патріархату Кирила.

Про це йдеться у Журналі №57.

"Висловити подяку прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану за тверду позицію щодо неприпустимості включення Святішого Патріарха Московського та всієї Русі Кирила до списку санкцій ЄС", - ухвалили єрахи РПЦ.

Перед цим учасники Синоду заслухали доповідь митрополита Іларіона Алфеєва про його поїздку до Угорщині 1-5 червня.

За словами Алфеєва, у Будапештві він зустрівся з кардиналом Петером Ерде в його резиденції та з віце-перм'єром Угорщини Ж. Шемьєном. Там він теж подякував за Кирила від імені РПЦ.

Нагадаємо, на тому ж Синоді митрополита Іларіона позбавили усід посад, зокрема звільнили від обов'язків голови Відділу Зовнішніх Церковних Зв'язків, постійного члена Священного Синоду РПЦ ректора Загальноцерковної аспірантури і докторантури імені святих рівноапостольних Кирила та Мефодія та відправили керувати Будапештсько-Угорською єпархією.

Проти 75-річного Кирила було підготовлено обмежувальні заходи, але керманича було вилучено з шостого пакету санкцій ЄС проти РФ на вимогу Угорщини, яка послалася на свободу віросповідання.