Синод РПЦ прийняв Ровеньківську єпархію УПЦ МП на Луганщині у своє підпорядкування

Синод РПЦ прийняв Ровеньківську єпархію УПЦ МП на Луганщині у своє підпорядкування - фото 1
Синод РПЦ постановив прийняти Ровеньківську єпархію УПЦ МП на Луганщині у безпосереднє канонічне та адміністративне підпорядкування Патріарху Московському та Синоду Російської Православної Церкви.

Про це йдеться в журналах Синоду, опублікованих на сайті РПЦ, повідомляє Релігійна правда.

На Синоді заслухали рапорт архиєпископа Ровеньківського та Свердловського УПЦ МП Аркадія щодо статусу довіреної йому єпархії.

Зазначається, що єпархіальний архиєрей та єпархіальна рада Ровеньківської єпархії звернулися до Патріарха Московського Кирила та Синоду з проханням про переведення ввіреної йому єпархії у безпосереднє відання Патріарха та синоду РПЦ.

Наголошують, що 27 травня ц.р. Собор Української Православної Церкви надав єпархіальним архиєреям «право самостійно приймати рішення з тих чи інших питань єпархіального життя, що належать до компетенції Священного Синоду або Предстоятеля Української Православної Церкви, з подальшим, при відновленні можливості, інформуванням священноначалія» (пункт 7).

“У відповідь на звернення Преосвященного архієпископа Ровеньківського та Свердловського Аркадія, виходячи з необхідності збереження дієвого канонічного та адміністративного зв’язку з центральною церковною владою для благополучного перебігу церковного життя в Ровеньківській єпархії, враховуючи практичну неможливість регулярного повідомлення цієї єпархії з Київською митрополією, прийняти Ровеньківську єпархію у безпосереднє канонічне та адміністративне підпорядкування Патріарху Московському та всієї Русі та Священному Синоду Російської Православної Церкви”, – йдеться в журналах Синоду.

До слова, відразу після цього Собору у пряме підпорядкування РПЦ перейшли три кримські єпархії УПЦ МП.