Синод РПЦ вирішив, що папуаси повинні стати православними

Синод РПЦ вирішив, що папуаси повинні стати православними - фото 1
Синод Російської Православної Церкви розширив сферу її пастирської відповідальності на такі держави, як Східний Тимор і Папуа - Нова Гвінея.

На засіданні у вівторок Синод ухвалив включити ці країни в Сінгапурську єпархію азіатського екзархату РПЦ, який був заснований в кінці 2018 року в відповідь на дії Константинополя в Україні.

Як повідомляє російський Інтерфакс, таким чином, місія РПЦ серед папуасів стане відлунням подій в Україні, що почалися два роки тому. До цього в православному світі негласно вважалося, що Константинопольський Патріархат має право на піклування над усіма православними в діаспорі.

Обидві країни, де РПЦ планує відтепер розвивати свою діяльність, до сих пір не були об'єктом інтересу православних місіонерів. Так, Східний Тимор є однією з двох католицьких країн Азії (поряд з Філіппінами). Католики тут становлять близько 98% жителів, протестанти - 1%, мусульмани - 1%.

Значна більшість жителів Папуа - Нової Гвінеї також вважають себе прихильниками християнства: згідно з переписом 2000 року, це 96% жителів країни, серед яких близько чверті - католики, п'ята частина - лютерани, є також трохи адвентистів, п'ятидесятників і англікан. При цьому багато папуасів поєднують християнську віру з традиційними віруваннями корінних народів.

Раніше в азіатський екзархат РПЦ вже були включені Сінгапур, В'єтнам, Індонезія, Камбоджа, КНДР, Південна Корея, Лаос, Малайзія, М'янма, Таїланд і Філіппіни.