Синод РПЦ заявив про неможливість євхаристійного спілкування з новим Предстоятелем Кіпрської Церкви

17 березня, 14:36
Міжконфесійне
Синод РПЦ заявив про неможливість євхаристійного спілкування з новим Предстоятелем Кіпрської Церкви - фото 1
Священний Синод Російської Православної Церкви оголосив про неможливість євхаристичного спілкування з новим Предстоятелем Кіпрської Православної Церкви Архиєпископом Кіпрським Георгієм через визнання ним ПЦУ.

Про це йдеться на сайті РПЦ, передає Главком.

«Священний Синод ухвалив констатувати неможливість поминання імені Архиєпископа Нової Юстиніани та всього Кіпру Георгія у диптихах, молитовного та євхаристичного спілкування з ним, а також з тими єрархами Кіпрської Православної Церкви, які вступили чи вступлять у церковне спілкування з розкольниками», – йдеться в істеричному повідомленні РПЦ.

Зазначимо, що новим Архиєпископом Кіпру став митрополит Пафосу Георгій, який підтримував рішення свого попередника щодо визнання автокефальної Православної Церкви України.

Головним конкурентом Георгія на виборах Предстоятеля був митрополит Афанасій, який підтримував позицію Російської Православної Церкви і не визнавав ПЦУ.

Митрополит Пафосу Георгій набрав 11 голосів, а митрополит Афанасій отримав чотири голоси, при цьому був і чистий бюлетень «проти всіх».

Нагадаємо, Церква Кіпру визнала ПЦУ ще в листопаді 2020 року. Вона стала третьою після Грецької Церкви та Олександрійського Патріархату, яка визнала ПЦУ.

Проте рішення про визнання стало для її Предстоятеля Хризостома ІІ непростим, адже у Церкві Кіпру було велике проросійське лобі. Тоді повідомляли про близько 4-5 єпископів, які противились визнанню автокефальної Української Церкви. Серед них одним з найвпливовішим називали саме митрополита Лімасольского Афанасія.