Синод РПЦ заявив, що в Україні порушуються права УПЦ МП і вимагає реакції Помісних Православних Церков

Синод РПЦ заявив, що в Україні порушуються права УПЦ МП і вимагає реакції Помісних Православних Церков - фото 1
29 грудня у Патріаршій та Синодальній резиденції у Даниловому монастирі у Москві  Патріарх Московський Кирил очолив останнє у 2022 році засідання Синоду Російської Православної Церкви. Серед піднятих тем було обговорення ситуації з УПЦ МП в Україні.

Заяви Синоду РПЦ з приводу УПЦ МП містяться у журналі 126 Синоду РПЦ.

У документі, зокрема, сказано:

"4 грудня 2022 року Президент України В. А. Зеленський анонсував низку репресивних заходів щодо Української Православної Церкви. На розгляд вищого законодавчого органу України внесено законопроекти, що суперечать міжнародним правовим нормам, що передбачають дискримінацію Української Православної Церкви та її обмеження у правах. На тлі цього в Україні посилилися протизаконні дії щодо структур та членів Української Православної Церкви. Єпархіальні управління, монастирі, парафії піддаються обшукам, а священнослужителі, ченці та миряни — принизливим оглядам та арештам під надуманими приводами, на них накладаються «персональні санкції». Почастішали провокації розкольників та захоплення ними храмів Української Православної Церкви. Виникає загроза позбавлення канонічної Церкви права користування храмами Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Зростання тиску на Українську Православну Церкву супроводжується розбещеною антицерковною кампанією в засобах масової інформації, яка ведеться за участю відомих політиків, державних чиновників та громадських діячів у дусі антирелігійних кампаній радянського минулого".

Синод РПЦ постановив:

"1. Висловити підтримку архієреям, клірикам, чернецям і мирянам, які прагнуть і в нинішніх важких обставинах зберегти єдність та канонічний лад Української Православної Церкви.
2. Вважати за важливе привернення уваги Помісних Православних Церков, представників християнських конфесій та світової релігійної спільноти, а також міжнародних правозахисних організацій до порушень прав віруючих в Україні".