• Головна
  • Новини
  • Синод УПЦ КП заборонив у служінні єпископа Дніпропетровського і Криворізького Симеона (Зінкевича) до покаяння...

Синод УПЦ КП заборонив у служінні єпископа Дніпропетровського і Криворізького Симеона (Зінкевича) до покаяння

14.05.2012, 10:28
Синод УПЦ КП заборонив у служінні єпископа Дніпропетровського і Криворізького  Симеона (Зінкевича) до покаяння - фото 1
Місцем перебування на покаянні єпископу Симеону (Зінкевичу) визначити Видубицький монастир м. Києва.

Синод_КП.jpgПриводом для такого рішення Синоду УПЦ КП стала скарга архиєпископа Тернопільського і Кременецького Іова (Павлишина) на незаконне звершення у Тернопільсько-Кременецькій єпархії єпископом Симеоном хіротонії та нагородження духовенства.

У рапорті на ім’я Патріарха Філарета йшлося про те, що єпископ Симеон 26 вересня 2011 р. у Свято-Троїцькому соборі м. Тернополя, що належить до Тернопільсько-Кременецької єпархії, здійснив хіротонію диякона Ігоря Процюка на священика, а також нагородив священика Андрія Петришина наперсним хрестом і священика Ігоря Процюка камилавкою – без належного дозволу на це керуючого єпархією архиєпископа Іова.

Синод УПЦ КП прийняв рішення заборонити єпископа Дніпропетровського і Криворізького Симеона у священнослужінні до покаяння і виправлення за порушення ним 35 правила Святих Апостолів та архиєрейської присяги.

Місцем перебування на покаянні єпископу Симеону (Зінкевичу) визначити Видубицький монастир м. Києва.

На час перебування єпископа Симеона на покаянні керівництво Дніпропетровською єпархією доручено Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету.

Синод звернув увагу єпископату УПЦ Київського Патріархату на категоричну неприпустимість звершення священнодій у межах чужої єпархії без належного дозволу місцевого єпархіального архієрея. Журнали Синоду оприлюднила прес-служба Київської Патріархії.