• Головна
  • Новини
  • Синод УПЦ КП запропонував УАПЦ назвати місце і час зустрічі для діалогу про об’єднання...

Синод УПЦ КП запропонував УАПЦ назвати місце і час зустрічі для діалогу про об’єднання

24.10.2011, 11:26
Синод УПЦ КП запропонував УАПЦ назвати місце і час зустрічі для діалогу про об’єднання - фото 1

Синод прийняв рішення підтримати спільну ініціативу Предстоятеля Київського Патріархату Патріарха Філарета і Предстоятеля УАПЦ Митрополита Мефодія, спрямовану на подолання розділення Українського православ’я та утворення єдиної Помісної Православної Української Церкви.

Синод_УПЦ_КП.jpgexklusiv.gif21 жовтня під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Синоду УПЦ КП. Серед іншого Синод заслухав  доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета щодо діалогу між Київським Патріархатом і Українською Автокефальною Православною Церквою про об’єднання у єдину Помісну Українську Православну Церкву.

Синод прийняв рішення підтримати спільну ініціативу Предстоятеля Київського Патріархату Патріарха Філарета і Предстоятеля УАПЦ Митрополита Мефодія, спрямовану на подолання розділення Українського православ’я та утворення єдиної Помісної Православної Української Церкви.

В УПЦ КП наголосили, що Українська Православна Церква Київського Патріархату відкрита до діалогу про церковну єдність з усіма, хто підтримує необхідність утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Синод УПЦ КП акцентував на тому, що на діалог про об’єднання Київського Патріархату і УАПЦ було надано благословення Вселенського Патріарха Варфоломія, про що свідчать «Симфонітікон» та інші документи, які представниками Київського Патріархату і УАПЦ підписувалися в 2000-2001 роках у приміщенні Патріархату в Константинополі.

Синод УПЦ КП прийняв рішення незмінно підтримувати необхідність продовження діалогу між усіма гілками Українського православ’я щодо подолання існуючого церковного розділення та утворення єдиної Помісної Православної Української Церкви на засадах автокефалії.

Разом з тим Синод УПЦ КП  констатував, що на даному етапі УПЦ (Московського Патріархату) з різних причин виявляється не готовою до продовження такого діалогу ані з Київським Патріархатом, ані з УАПЦ, про що свідчить відсутність протягом останніх років практичної діяльності відповідних комісій УПЦ (МП).

Тому на сьогодні, як стверджують в УПЦ КП,  єдиним реально можливим є діалог про церковну єдність лише в рамках Київського Патріархату та УАПЦ.

Синод УПЦ КП підтримав рішення сформувати комісію для проведення діалогу у складі: митрополит Львівський і Сокальський Димитрій – голова комісії, єпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, єпископ Богуславський Євстратій. Свою практичну діяльність комісія проводить під загальним керівництвом Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

В УПЦ КП запропонувати представникам УАПЦ визначити час, місце і порядок денний для першої зустрічі комісій з діалогу.

ДОВІДКА:

14 вересня 2011 р. відбулася зустріч Предстоятеля Київського Патріархату Патріарха Філарета і Предстоятеля УАПЦ Митрополита Мефодія. За підсумками цієї зустріч була оприлюднена Заява Предстоятелів двох Церков, у якій вони повідомляють про домовленість щодо відновлення діалогу між УПЦ Київського Патріархату та Українською Автокефальною Православною Церквою щодо відновлення єдності Православної Церкви в Україні. Предстоятелі закликали єпископат, духовенство та вірних очолюваних ними Церков, а також українську громадськість сприяти досягненню спільної мети — остаточному утворенню в Україні єдиної Помісної Церкви.

З благословення Патріарха Філарета на запрошення Митрополита Мефодія 23 вересня 2011 р. митрополит Львівський і Сокальський Димитрій та архієпископ Івано-Франківський і Галицький Іоасаф були присутні на засіданні Архиєрейського Собору УАПЦ, де виклали бачення Київського Патріархату щодо відновлення церковної єдності.

За підсумками засідання Архиєрейський Собор УАПЦ сформував комісію для ведення діалогу з Київським Патріархатом. Це рішення було підтверджене і на позачерговому засіданні Архиєрейського Собору УАПЦ 18 жовтня 2011 р.