Синод УПЦ МП назвав своїх священиків на окупованих територіях "героями", які "ризикують своєю репутацією"

Синод УПЦ МП назвав своїх священиків на окупованих територіях "героями", які "ризикують своєю репутацією" - фото 1
Синод УПЦ МП вважає, що звинувачення у колабораційній діяльності їхніх священнослужителів є безпідставними та штучними.

Про це йдеться у сьогоднішній Заяві Синоду.

"Ті єпископи і священики, які залишились на окупованій території України та продовжують здійснювати там своє пастирське служіння, не є колаборантами. Навпаки, багато з них є справжніми героями Українського народу, - заявляють в УПЦ МП.

Як зазначає Синод УПЦ МП, священики їхньої конфесії ризикують своєю репутацією для того, аби наш народ вижив на окупованих територіях.

"У важких обставинах, що склались внаслідок війни, вони не залишили свою паству. Ризикуючи своєю репутацією, священнослужителі Української Православної Церкви роблять усе можливе, щоб наш Український народ вижив там, де війна нищить шанси для людського життя", - йдеться у заяві.

Синод УПЦ МП також висловили занепокоєння тим, що і надалі продовжується процес переходу громад з Московського Патріархату до ПЦУ, яке в УПЦ МП називають "рейдерством" та, що до монастирів, куди з обшуками навідувалася СБУ. В УПЦ МП стурбовані тим, що деяким їхнім представникам висунуті серйозні звинувачення.

"Вкотре поважно закликаємо не розпалювати внутрішню війну, а всім єднатися, щоб вижити і перемогти зло, яке стоїть перед нами. Тільки наша спільна праця без внутрішніх чвар зможе зупинити кровопролиття", - закликають в УПЦ МП.

Нагадаємо, за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно одного "героя" - священика УПЦ МП мешканця смт Ярова за колабораційну діяльність (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Цей "герой", настоятель «Казанської» парафії Горлівської єпархії УПЦ МП, за даними слідства, у травні 2022 року вступив у змову з військовими армії країни-агресора та за їх вказівкою організував збір мешканців у приміщенні місцевого клубу. Користуючись повагою серед селян, священик повідомив громадянам, що населений пункт перебуває під контролем військ РФ і необхідно обрати нового керівника місцевої влади для взаємодії з ворогом. Під впливом особистої думки обвинуваченого більшістю голосів місцеві мешканці підтримали запропоновану кандидатуру нового псевдоголови смт Ярова.

Читайте також: