Синод УПЦ МП просить Зеленського не відбирати лавру та не забороняти їхню діяльність

20 березня, 20:10
Держава
Синод УПЦ МП просить Зеленського не відбирати лавру та не забороняти їхню діяльність - фото 1
Українська Православна Церква Московського Патріархату опублікувала у себе на сайті звернення до президента Володимира Зеленського. Це сталося після того, як представники Церкви не змогли зустрітися з главою держави віч-на-віч.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на сайт УПЦ МП.

У своєму зверненні Синод Церкви просить Зеленського не забирати в них Києво-Печерську лавру, бо вони нічого поганого не зробили й навіть, навпаки, роблять дуже багато корисного для України.

Зокрема, УПЦ МП стверджує, що:

"вона виховує паству любити свою Батьківщину";

"вона першою серед релігійних організацій рішуче засудила цю військову агресію і закликала своїх вірян стати на захист рідної землі";

"її парафіяни нині перебувають у лавах ЗСУ";

"вона надає матеріальну допомогу військовослужбовцям, вимушеним переселенцям та іншим категоріям населення, які опинились у важких обставинах";

"її священнослужителі із гуманітарними вантажами їздять в міста і села, що особливо постраждали від війни";
"вона відстоює територіальну цілісність і суверенітет нашої держави та рішуче засуджує російську військову агресію проти України".

Також Церква порахувала, що у Верховній Раді зареєстровано 9 законопроектів, спрямованих на припинення діяльності УПЦ МП, і попросила завадити їх ухваленню.

"Шанобливо звертаємось до Вас як глави Держави і гаранта дотримання норм Конституції України — забезпечити конституційне право на свободу совісті та віросповідання для вірян Української Православної Церкви, не допустити прийняття антиконституційних законів проти Церкви, що перебувають на розгляді у Верховній Раді України, а також зробити все належне, щоб духовенство, чернецтво і віряни Української Православної Церкви могли і надалі звершувати своє служіння у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі".

20 березня члени Синоду Української Православної Церкви Московського Патріархату на чолі з митрополитом Онуфрієм прибули до Офісу президента "з метою донести до керівництва держави позицію УПЦ МП".

Але до Зеленського їх не пустили. Речник президента Сергій Никифоров сказав, що Зеленський не планує зустрічатися з делегацією Синоду, натомість з представниками УПЦ МП зустрілися співробітники Офісу президента.