• Головна
  • Новини
  • Синодальний відділ УПЦ (МП) прокоментував інцидент з «сидінням» у парламенті...

Синодальний відділ УПЦ (МП) прокоментував інцидент з «сидінням» у парламенті

09.05.2015, 09:08
В УПЦ (МП) прокоментували, чому митрополити Онуфрій, Антоній та єпископ Іона не піднялися разом із усіма, коли Президент зачитував імена Героїв України.

В УПЦ (МП) прокоментували, чому митрополити Онуфрій, Антоній та єпископ Іона не піднялися разом із усіма, коли Президент зачитував імена Героїв України.

Як зазначено в офіційному повідомленні синодального відділу УПЦ (МП), їхня делегація таким чином хотіла продемонструвати, що вони проти війни.

«Під час промови Президента України Петра Порошенка присутні стоячі вітали імена тих, хто був удостоєний звання Героя України за участь в обороні Вітчизни на Сході нашої Держави. Блаженніший Митрополит Онуфрій не відреагував на цю промову так само, як і всі інші гості та учасники урочистого засідання, щоб підкреслити – потрібно негайно припинити війну!». – йдеться в документі.

В УПЦ (МП) запевняють, що їхній Предстоятель не раз «виказував шану до всіх героїв, які боронять українські кордони».

«Однак, не може бути виправдання підживлюванню вогню війни, який майже щодня забирає життя не лише військових, але й беззахисних цивільних громадян України, в тому числі дітей. Вони гинуть по обидві сторони від лінії фронту. Їх смерті ніхто не рахує.

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви віряни щоденно моляться про мир і збирають кошти, їжу, одяг, медикаменти для підтримки українських воїнів та мирного населення українського Донбасу. Серед тих, хто був присутній у парламентській ложі для гостей і стоячі вітав імена Героїв України, не було жодної особи, хто б, подібно до Блаженнішого Митрополита Онуфрія, неодноразово особисто відвідав обпалений війною Схід України. Він на власні очі, а не з екранів телевізорів, бачив людський біль і тому неодноразово закликав усіх, від кого це залежить, негайно зробити все можливе, щоб припинити кровопролиття», - пояснюють в УПЦ (МП).