Скандальний єпископ УПЦ МП Микита вирішив судитися з журналістами

Скандальний єпископ УПЦ МП Микита вирішив судитися з журналістами - фото 1
Єпископ Івано-Франківський і Коломийський УПЦ МП Микита звернувся до суду у зв’язку із журналістськими матеріалами, який поширив «Лівий берег» та низка інших ЗМІ.

Про це він заявив під час прес-конференції, яка відбулася у Києво-Печерській лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

За словами єпископа Микити, у день, коли відбувся інцидент (медіа тоді писали, що священнослужителя застукали у келії з неповнолітнім хлопцем - Ред), о 7:02 він почув гучний незрозумілий звук. Далі владика (тоді ще архимандрит) вибіг подивитися, що сталося, але не встиг, бо почув, як хтось прикладом вибиває скло. У цей час вибіг також і юнак.

«Нас змусили тримати руки над головою, і далі почалося… Я почув, як представники СБУ фотографували на телефон. Коли я запитав, хто дав вам право мене фотографувати, мені сказали, що ніхто не фотографує», – розповів архиєрей.

Пізніше, на основі знімків СБУ, як стверджує єрарх Московського Патріархату нібито й був створений фейк щодо священнослужителя та неповнолітнього юнака. Цей "фейк" опублікували спершу на сайті «Лівий берег», звідки його підхопили низка ЗМІ.

Владика розповів, що запитував у слідчих, що йому робити із цим інцидентом, на що отримував відповідь, що їх (слідчих) це зовсім не стосується.

Наразі також невідомо звідки деякі неопубліковані прес-службою СБУ фото з обшуків з’явилися у журналістів.

Також архиєрей повідомив, що ні йому, ні батькам хлопця, ні митрополиту Мелетію жодних юридичних документів (підозр), які б свідчили про злочинні дії щодо неповнолітнього юнака, не вручали.

«Минулої суботи мій адвокат звернувся до суду з позовом на “Лівий берег”», – повідомив архиєрей.