СКУ подякував Главі УГКЦ за візит до Ватикану та зустріч з Папою Римським

СКУ подякував Главі УГКЦ за візит до Ватикану та зустріч з Папою Римським - фото 1
Світовий конгрес українців (СКУ) висловив подяку Главі Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішому Святославу за візит до Папи Римського Франциска у Ватикані.

Як передає Укрінформ, про це у мережі «Х» написав президент СКУ Павло Ґрод.

«Дякуємо Патріарху Святославу та єпископам УГКЦ за звернення до Його Святості, Отця Франциска, та заклик засудити агресію Росії проти України. Це визнання продемонструє всьому світу чітку межу між добром і злом», – йдеться в дописі.

Під час приватної аудієнції єпископів Синоду Української Греко-Католицької Церкви зі Святішим Отцем Франциском єрархи висловили біль, страждання та деякі розчарування українського народу.

«У розмові зі Святішим Отцем ми висловили все, що наші вірні в Україні та всьому світі доручили нам йому донести. Наші єпископи промовляли українською, англійською, португальською та італійською мовами», – наголосив Блаженніший Святослав.

СКУ подякував Главі УГКЦ за візит до Ватикану та зустріч з Папою Римським - фото 120698

Представники УГКЦ розповіли, що певні висловлювання і жести «Святого Престолу та Вашої Святості є болючими та важко сприймаються українським народом, який у ці хвилини стікає кров’ю в боротьбі за свою гідність і незалежність».

Водночас російська пропаганда використовує непорозуміння, які виникали між Україною та Ватиканом від початку повномасштабної війни, для виправдання та підтримки вбивчої ідеології «русского міра».

«Вірні нашої Церкви чутливі до кожного слова Вашої Святості як вселенського голосу правди та справедливості», – сказали єпископи.

Глава Католицької Церкви наголосив, що солідарний з українським народом. «Окремим болем українського народу є той факт, що ви сумніваєтеся, з ким Папа. Я хочу запевнити вас у моїй солідарності з вами та постійній молитовній близькості. Я є з українським народом», – підсумував Понтифік.