СКУ привітав Предстоятеля та вірних ПЦУ із третьою річницею вручення Томосу

СКУ привітав Предстоятеля та вірних ПЦУ із третьою річницею вручення Томосу - фото 1
Світовий Конґрес Українців висловив найщиріші привітання предстоятелю Православної Церкви України Митрополиту Епіфанію та всім вірним Православної Церкви України з третьою річницею отримання Томосу про її автокефалію.

Як передає Укрінформ, про це СКУ повідомив у Фейсбуці.

"У переддень величного свята Різдва Христового ми бажаємо Митрополиту Епіфанію та всім вірним Православної Церкви України доброго здоров’я, а також сили та наснаги для подальшого вірного служіння Богові, Церкві та Україні", - зазначили в СКУ.

Як нагадують в ПЦУ хронологію тих історичних подій, 4 січня 2019 року до Константинополя (Стамбул, Туреччина) було привезено підготовлений до підписання Томос про надання автокефалії Православній церкві України, виконаний на пергаменті у стародавньому стилі ієромонахом Лукою, відомим на весь світ іконописцем і каліграфом. Томос – церковний канонічний документ, указ, декрет.

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав цей історичний документ. «Побожний український народ чекав цього благословенного дня цілих сім століть», – заявив він після підписання.

6 січня 2019 року Вселенський патріарх офіційно вручив предстоятелю Православної церкви України Митрополиту Епіфанію Томос про автокефалію української церкви, а також того дня вперше відбулося євхаристійне співслужіння двох предстоятелів та ієрархів і духовенства обох Церков.

У надвечір'я Різдва Томос привезли до Києва, і він був представлений на різдвяній літургії в Софійському соборі. 8 січня документ повернули в Стамбул для його підписання членами Синоду Вселенського патріархату. “Тож 9 січня 2019 року на Томосі поставили свої підписи всі 12 членів Синоду Вселенського патріархату, чим було формально завершено процес оформлення документа про здобуття автокефалії помісною Українською Православною Церквою”, - зазначили в ПЦУ.

Нагадаємо, Світовий конгрес українців об'єднує 20 млн українців у 133 країнах світу. Від імені двадцятимільйонної української діаспори СКУ неодноразово закликав Вселенського Патріарха надати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Теги: #СКУ