Слово «Україна» постійно лунає в доповідях на Генеральній конференції Карітасу, — єпископ Язловецький
«Коли десь настає криза — Карітас приходить із допомогою, бо є рукою допомоги Церкви для потребуючих», — написав 12 травня на своєму ФБ‑акаунті єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький. Він, разом з о. В’ячеславом Гриневичем, виконавчим директором «Карітас-Спес Україна», представляє цю релігійну місію, що діє під егідою РКЦ. Також Україну на цій конференції представляють: президентка “Карітас Україна” Тетяна Ставнича та о. Андрій Нагірняк — від «Карітасу» УГКЦ, інформує CREDO.
11 травня відбулася зустріч представників «Карітасу» із Папою Франциском та Свята Меса в базиліці св. Петра.
«Кожен мав нагоду підійти до Святішого Отця і сказати кілька слів», — зазначив єпископ Олександр.
У переддень (і в межах цієї асамблеї) у Римі 10 травня відбулась одноденна конференція членів Карітас-Європа, — повідомив єпископ Язловецький для CREDO.
Ця конфедерація об’єднує 46 європейських країн, у яких діють 49 організацій Карітасу (в деяких, як в Україні, вони мають різну конфесійну приналежність). Карітас — одна з головних соціальних сил у Європі. Її національні осередки не забарилися прийти з допомогою Україні під час війни, яку розпочала загарбницька Росія.
Карітас-Європа — це достатньо молода організація на теренах нашого континенту. Під час зустрічі 10 травня відбулося святкування 30‑річчя заснування її як об’єднання Карітасів Європи (перший Карітас постав ще в ХІХ столітті у Німеччині).
Марію Найман, яка обіймала посаду Генерального секретаря з 2019 року, переобрали на другий термін.
Натомість сама 22-га Генеральна асамблея Карітас Інтернаціоналіс, у якій беруть участь близько 400 делегатів, триватиме ще до вівторка 16 травня.
Делегати представляють 162 організації Карітас, які діють у 200 країнах і регіонах світу. Таку Генеральну асамблею Карітас Інтернаціоналіс проводить кожні чотири роки.
Тема асамблеї 2023 року — «Будувати нові шляхи братерства». Вона взята з енцикліки Папи Франциска «Fratelli tutti». Крім обговорень, відбудуться вибори нових лідерів організації (президента і Генерального секретаря) на наступні чотири роки.
Людська гідність та соціальна справедливість перебувають на першому місці в католицькій організації Карітас Інтернаціоналіс. В інші дні асамблеї тематичні сесії будуть зосереджені на трьох темах: синодальності, регіоналізації та братерській співпраці.
«Протягом цих днів, — зазначає єпископ Язловецький, — представники з усього світу роздумуватимуть нам тим, як осередки Карітасу можуть ефективніше співпрацювати, щоби краще приходити з допомогою бідним та постраждалим від численних криз».
«Під час доповідей часто чути слово ‘Україна’, оскільки війна в нашій країні не залишила байдужим нікого, особливо тут, у Європі, — підкреслює єпископ. — Також обговорювали й інші кризи у світі, зумовлені війною у М’янмі, землетрусом у Туреччині, наслідками зміни клімату, продовольчою кризою тощо».