• Головна
  • Новини
  • Собор Елладської Церкви у суботу розгляне українське питання, - речник ПЦУ...

Собор Елладської Церкви у суботу розгляне українське питання, - речник ПЦУ

08.10.2019, 13:10
Собор Елладської Церкви у суботу розгляне українське питання, - речник ПЦУ - фото 1
Позачерговий Собор єрархів Церкви Греції 12 жовтня, у суботу, розгляне українське питання. 7 жовтня 2019 р. Блаженнійший Архиєпископ Афінський і всієї Еллади Єронім ІІ підписав відповідне розпорядження.

Позачерговий Собор єрархів Церкви Греції 12 жовтня, у суботу, розгляне українське питання. Сьогодні, 7 жовтня 2019 р., на початку засідання Синоду Блаженнійший Архиєпископ Афінський і всієї Еллади Єронім ІІ підписав відповідне розпорядження.

Синод єпископів ЕПЦ

Про це у себе на Фейсбуці написав речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря).

«Як відомо, цього тижня у Афінах відбудеться чергове засідання Собору єрархів Церкви Греції, яке завершиться 11 жовтня. Серед переліку тем засідання не було жодної, пов‘язаної з Україною, тому промосковські інформаційні ресурси поспішили повідомити, що «питання про визнання автокефалії ПЦУ Собор Грецької Церкви не розглядатиме».

Як це є стандартним для таких ресурсів, вони поспішили бажане видати за дійсне. Справді, на черговій сесії Собору єрархів питання не розглядатиметься. Але одразу наступного дня Глава Собору і Предстоятель Церкви Греції Блаженнійший Архиєпископ Єронім скликає позачергове засідання — обравши таку форму задля дотримання певних процедурних традицій», — написав єрарх.

За його словами, «українське питання» вже було заслухане Постійним Синодом Церкви Греції, який взяв до відома звіти двох синодальних комісій щодо питання української церковної автокефалії.

«Обидва звіти були позитивними. За підсумками слухань Синод констатував, що Вселенський Патріарх має право проголошувати автокефалію Помісних Церков (в той час, як РПЦ наполягає, що необхідно це робити лише за наявності згоди всіх Помісних Церков, маючи на увазі, насправді, неможливість проголосити автокефалію без згоди Московського Патріархату).

Також Синод констатував звичайне право Архиєпископа Афінського вирішувати питання, пов‘язані з появою нової автокефальної Церкви — тобто спосіб та порядок входження з нею у відносини, як з Церковою-Сестрою, включення імені Предстоятеля для поминання у Диптиху, тощо.

Слід очікувати, що таку саму підтримку питання отримає і від Собору єрархів Церкви Греції», — зазначив архиєпископ Євстратій (Зоря).