• Головна
  • Новини
  • Собор УАПЦ через протести віруючих перевів Хмельницьку єпархію під безпосереднє керівництво Предстоятеля УАПЦ...

Собор УАПЦ через протести віруючих перевів Хмельницьку єпархію під безпосереднє керівництво Предстоятеля УАПЦ

29.12.2010, 09:39
Собор УАПЦ через протести віруючих перевів Хмельницьку єпархію під безпосереднє керівництво Предстоятеля УАПЦ - фото 1
Під час роботи Архиєрейського Собору УАПЦ в Тернополі 28 грудня приміщення єпархіального управління УАПЦ, де відбувалося засідання, пікетувала група православних віруючих з Хмельницького.

Протест_1.jpgПід час роботи Архиєрейського Собору УАПЦ в Тернополі 28 грудня приміщення єпархіального управління УАПЦ, де відбувалося засідання, пікетувала група православних віруючих з Хмельницького. Разом зі своїм настоятелем віруючі тамтешньої громади вимагали у Предстоятеля та єпископату УАПЦ почислити за штат митрополита Вінницького та Брацлавського Романа (Балащука). Архиєрейський Собор категорично засудив деструктивну діяльність митрополита Романа.

Однак, як інформує сайт «Автокефалія», «заради миру церковного не вжив щодо нього крайніх заходів, що належало б зробити згідно з канонічним правом Православної Церкви».

Віряни під час пікету висунули своєму архипастирю звинувачення в розкольницькій діяльності, хулі на Предстоятеля, співслужінні з неправославними священнослужителями, фінансових махінаціях та в інших зловживаннях.

Архиєрейський Собор УАПЦ задовільнив прохання віруючих частково: Хмельницька єпархія УАПЦ відтепер управляється безпосередньо Предстоятелем або з благословення Митрополита Мефодія одним з його вікаріїв. При цьому духовенству і парафіям залишено право підпорядковуватись владиці Роману за бажанням.

Сам вінницький митрополит, що прибув на Собор з “групою підтримки” — кількома священнослужителями, зустрічатись з пікетувальниками категорично відмовився.