Софія Київська стала повноцінним членом організації Europa Nostra

12 квітня, 09:45
Культура
Софія Київська стала повноцінним членом організації Europa Nostra - фото 1
Національний заповідник «Софія Київська» став повноцінним членом організації Europa Nostra, яка є голосом громадянського суспільства, що опікується культурною та природною спадщиною в Європі. До організації входять сотні членських та асоційованих організацій та відданих своїй справі людей з усієї Європи та за її межами.

Така подія має особливе та символічне значення, коли організація святкує 60-річчя, а 2023 рік був роком консолідації та подальшого розширення діяльності організації на благо спільної спадщини Європи, повідомили у Міністерстві культури і інформаційної політики.

Руйнівні наслідки російської агресивної війни в Україні, зокрема щодо культурної спадщини, продовжують вимагати адекватних зусиль на етапі відновлення країни, йдеться у повідомленні.

Наразі організація зібрала понад 150 000 євро на підтримку захисників культурної спадщини в Україні через спільну кампанію солідарності.

Крім того, у травні Europa Nostra разом із сильною командою європейських партнерів та організацій-членів запустила проєкт European Heritage Hub.

Метою цього пілотного проєкту, що фінансується ЄС, є:

  • мобілізація зацікавлених сторін на всіх рівнях управління для сприяння кліматичним діям щодо спадщини й культури;
  • залучення та охоплення аудиторій, які зазвичай не беруть участі у заходах, пов’язаних з культурною спадщиною, з особливим акцентом на молодь;
  • повне використання можливостей, які пропонує цифрова трансформація, щоб зробити контент, політику, ініціативи, проєкти та новини у сфері культурної спадщини легко доступними для всіх.