Сьогодні Львів повернеться в далекий 1300 рік, коли був столицею Королівства Руси

06 травня, 10:47
Культура
Сьогодні Львів повернеться в далекий 1300 рік, коли був столицею Королівства Руси - фото 1
Сьогодні, 6 травня, Львів відзначає 765-ту річницю з дня заснування міста. Через карантин у місті не проводитимуть масових заходів, проте деякі події все ж відбудуться.

Джерело: Tvoemisto.tv

Зокрема, о 13.00 год. біля головного входу до міської Ратуші проведуть оновлену урочисту церемонію, організують церемоніал почесної варти. Увагу львів’ян звернуть на далекий 1300 рік і все відбудеться за зразками стилізованих історичних урочистих подій.

«Впроваджуємо нову традицію, яка свідчитиме про наші коріння державотворення. Звернемо увагу львів’ян на далекий 1300 рік, коли наша держава, Королівство Руси, була сильною, міцною, а місто Лева було столицею цієї держави. Цим церемоніалом хочемо звернути увагу львів’ян на витоки нашої державності та впровадити в нашому місті почесну варту, яка є в багатьох європейських країнах», – каже директорка департаменту розвитку Львівської міськради Наталія Бунда.

До концепції створення церемонії долучилися військово-історичний клуб «Орден Паладинів», що діє при громадській організації «Спілка молоді «Нове покоління», а також громадські діячі та історики.

За словами керівника військово-історичного клубу «Орден Паладинів». Віталія Федорініна, з театралізованого, стилізованого дійства урочистий церемоніал вирішили трансформувати під суттєве, конкретне та традиційне для нашого міста в ті часи. Ціль церемонії – показати Львів, як столицю давнього королівства із 700-літньою історією від середньовічної української державності.

У церемонії візьмуть участь історичні реконструктори «Ордену Паладинів» та стилізовані король і королева.

Мешканців та всіх тих, хто долучиться до урочистої церемонії, просять дотримуватись карантинних обмежень: одягати маски та зберігати дистанцію.

1300 рік – це золотий вік середньовічної держави, столицею якої на той час був Львів. Королівству Руси на той момент був 101 рік, і ще був живий король Лев Данилович, а сам Львів був столицею величезного Королівства Руси.

Саме королівство, завдяки звитязі Лева та його походам, існувало в найширших кордонах, адже Лев, після смерті батька, значно розширив межі держави. Він не прийняв корони, але його син знову став королем «в повноті». Більше півстоліття існував королівський двір з його традиціями, етикетом та пафосом. Королівство Руси являло собою класичне європейське королівство.