Сьогодні почесному Патріарху Філарету - 92

23 січня, 11:10
Православні
З цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі столиці відбудуться урочисті Богослужіння. Зранку, о 9:00 Філарет звершив Божественну Літургію, під час якої прозвучали подячні молитви за владику.
Сьогодні почесному Патріарху Філарету - 92 - фото 65478

 

Після цього Філарет прийматиме вітання з Днем народження.

О 17:00 почесний Патріарх очолить Всенічне чування напередодні неділі після Богоявлення.

Урочистості до дня народження Філарета триватимуть і наступного дня: 24 січня о 10:00 почесний Патріарх очолить святкову Божественну Літургію. Про це інформує Главком.

Патріарх Філарет – Предстоятель УПЦ КП, який фактично стояв у витоків єдиної помісної православної Церкви, яка зараз претендує на найбільшу популярність в Україні. У нього була можливість стати предстоятелем Російської Православної Церкви, проте доля розпорядилася інакше.

«Років чотири чи п’ять тому я дізнався, що Путін у колі своїх однодумців визнав, що вони (КДБ) помилились, обравши Алексія, а не Філарета, бо тоді б Україна залишалась би досі у руках Росії», – згадує Філарет.

Після надання Константинопольським Патріархатом Томосу про автокефалію Православні Церкві України, на чолі якої став Митрополит Епіфаній, очолювана Патріархом УПЦ (КП) юридично припинила своє існування.

Фактично ж Філарет продовжує обіймати свою церковну посаду та півтора роки тому навіть самотужки пробував вчинити переворот. Його стосунки з Митрополитом Епіфанієм і Петром Порошенком погіршилися. Почесний Патріах заявив, що не хоче відмовлятися від патріаршого статусу української Церкви.

За якийсь час почесний Патріарх почав публічно критикувати зміст Томосу, який отримала ПЦУ на чолі з митрополитом Епіфанієм. Почесному предстоятелю не сподобалися умови, на яких його було отримано. У нього є своє бачення щодо цього.

У першій половині травня 2019-го почесний Патріарх Філарет розіслав архиєреям ПЦУ запрошення на святкування пам’яті священномученика Макарія. До Володимирського собору 14 травня приїхали лише чотири єпископи. Тоді, здавалося, що ситуація зайшла у глухий кут і назріває церковний розкол.

Сьогодні почесний Патріарх Філарет продовжує служби у Володимирському соборі столиці.