Сьогодні Предстоятель ПЦУ освятить пам'ятник Івану Вишенському

11 вересня, 09:11
Культура
Сьогодні Предстоятель ПЦУ освятить пам'ятник Івану Вишенському - фото 1
Сьогодні, 11 вересня, на Львівщину з душпастирським візитом завітає Предстоятель Православної Церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Також на Львівщину прибудуть єромонахи зі святої гори Афон, зокрема ченці із монастирів Пантократор та Ксенофонт.

Візит присвячений 400-літтю з дня упокоєння апологета православ’я Івана Вишенського, повідомляє Духовний фронт.

О 9:00 у день свята Усікновення Глави Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, 11 вересня, у місті Судова Вишня, звідки родом преподобний Іван Вишенський, Предстоятель ПЦУ очолить Божественну Літургію. Богослужіння відбудеться у співслужінні численного духовенства та єпископату української церкви в храмі на честь Святої Трійці.

Цього дня також відбудеться хресний хід до пам’ятника преподобного Івана Вишенського, де цей пам’ятник освятить духовенство на чолі з Предстоятелем ПЦУ. Святий Іван Вишенський жив приблизно у 1550 — 1621 роках. Народився у селі Вишні, що зараз є містом під назвою Судова Вишня. Свій чернечий шлях преподобний Іван Вишенський він розпочав з Афону, де пробув близько 40 років. Він написав багато апологетичних творів на захист православ’я і разом із Іовом Княгиницьким є засновником Манявського монастиря. Преподобний Іван Вишенський є другом князя Костянтина Острозького.

Після освячення пам’ятнику Івану Вишенському Митрополит Епіфаній виголосить проповідь та нагородить орденами та грамотами жертводавців та благодійників, які потрудились на благо Церкви, а також дасть бліцінтерв’ю ЗМІ.

У неділю, 12 вересня, митрополит Епіфаній відвідає Львів, де о 9:00 відбудеться Божественна Літургія у Свято-Вознесенському храмі.