Сьогодні стартує «Екуменічний соціальний тиждень»

Сьогодні стартує «Екуменічний соціальний тиждень» - фото 1
Сьогодні, 5 жовтня, стартує щорічний міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень» (з опцією онлайн), який триватиме до 9 жовтня. Тема форуму  – «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства».  Заходи відбудуться на платформі Zoom та паралельно транслюватимуться на YouTube і Facebook.

Про концепт заходів розповів д-р Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій УКУ: «Цілі сталого розвитку прийняті ООН для того, щоби планета розвивалася стало. Всі речі взаємозв’язані: екологія і економіка пов’язані, війна і екологія пов’язані. Світ настільки переплетений, тому Папа Франциск говорить про інтегральну екологію. Екуменічний соціальний тиждень, який є міждисциплінарним майданчиком, дозволить з різних кутів зору подивитися на наш розвиток. Тому в нас така багатогранність програми і мікс спікерів з різних середовищ".

Сьогодні панель розпочнеться о 15.00 год, на якій виступлять кардинал Майкл Черні, заступник секретаря відділу мігрантів та біженців Дикастерії Святого Престолу для сприяння цілісному розвитку людини; Йохан де Тавернір, декан факультету богослов’я та релігійних наук Лювенського Католицького Університету; Дафіна Ґерчева, постійна представниця ПРООН в Україні», - зазначає координаторка проекту «Екуменічний соціальний тиждень», керівниця програм та проектів Інституту екуменічних студій УКУ Ірина Кітура.

За словами організаторів, кардинал Черні є одним з найближчих співпрацівників Папи Франциска, і він промовлятиме на першій сесії. Питання міграції є надзвичайно важливе для Папи Франциска і для Церкви. Кардинал Черні говоритиме про виклик міграції для України. Він вважає, що Україна є одна з ключових країн, де питання міграції важливе. Присутність Кардинала Черні є бажанням Ватикану звернути увагу на питання внутрішніх переселенців і питання зовнішньої міграції українців за кордон. Це знак того, що Ватикан цікавиться тим, що відбувається в Україні, як Церкви і інші сфери суспільства вирішують соціальні питання, говорять організатори.

Сесії Українського християнського академічного товариства розглянуть поняття мартирії – це мучеництво, свідоцтво. Цього року 75 років з моменту Львівського псевдособору 1946 року, який заборонив УГКЦ і розпочав переслідування греко-католиків. Учасники форуму глянуть на момент, коли люди були переслідувані за віру. Йтиметься про те, як святість може розумітися як служіння суспільству, служіння сталому розвитку.

Адам Селігман є професором Бостонського університету і засновником мережі CEDAR: Communities Engaging with Difference and Religion. На думку організаторів, його лекція буде цікава спільнотам, які відчувають, що до них погано ставляться, що вони задіяні в якісь конфлікти».

«На сесії про Європейську Зелену угоду будемо розмовляти про план модернізації Європи. Ми залучили людей з різних секторів. Дуже важливо усвідомити, що сталий розвиток неможливий без зміни моральних цінностей людини, які і формують нові пріоритети у розвитку. Тому ми залучили осіб, які будуть говорити про християнську демократію, бо ми живемо в епоху християнської цивілізації. Без зміни системи освіти неможливо сформувати лідерів, які зуміють організувати різного роду організації, що будуть еволюційними реформаторами і змінюватимуть систему поступово на місцях. Основне завдання поколінь – передати майбутнім поколінням дар життя, який нам зберегли попередники. Якщо ми любимо своїх дітей, то мусимо змінити споживання, свої пріоритети і перейти до правильного планування свого щоденного життя. Це стане передумовами для практичних реформ, які і змінять особистість, громаду і весь державний устрій», - наголосив експерт Української кооперативної федерації Зіновій Свереда.

Організовує форум Інститут екуменічних студій, Український католицький університет, Фонд Конрада Аденауера в Україні, Львівська міська рада в партнерстві з Управлінням екології Львівської міської ради, Міжнародною благодійною організацією "Екологія. Право. Людина", Львівською бізнес-школою УКУ та ін. Генеральним медіапартнером Екуменічного тижня є Релігійно-інформаційна служба України.

Програма форуму Екуменічного соціального тижня доступна за посиланням.

Сьогодні стартує «Екуменічний соціальний тиждень» - фото 80019

 

Реклама
загрузка...