Сьогодні у мусульман перший день нового 1443 року

Сьогодні у мусульман перший день нового 1443 року - фото 1
Сьогодні, 10 серпня, мусульмани України та світу відзначають початок нового року. 10 серпня є першим днем місяця Мухаррама мусульманського місячного календаря. У цей день для віруючих настає 1443 рік. На відміну від християн, мусульмани не вважають новий рік святом і не влаштовують святкувань.

Ісламський календар заснований на місячному циклі і коротший за григоріанський на 11-12 днів. Тому дати мусульманських свят і подій відрізняються щороку.

Новий 1443 рік у мусульман розпочався 9 серпня після заходу сонця. В ісламі відлік літочислення починається з переселення пророка Мухаммеда і його послідовників з Мекки в Ясріб. Таким чином Мухаммед рятувався від гонінь язичників. Ця подія має назву Хіджра і відбулася в 622 році за григоріанським календарем.

Саме по собі початок року ніяк не відзначається мусульманами. У мечетях в цей день читають проповідь, яка присвячена хіджрі пророка Мухаммеда. Віруючі в цей день моляться Всевишньому.

У багатьох філіях Духовного управління мусульман України віруючі відзначили цю подію читанням Священного Корану, зикре і Салавата.

У київській соборної мечеті «Ар-Рахма» напередодні нового року віруючі збираються на релігійний урок, присвячений переселенню Пророка.

Весь місяць Махаррам вважається періодом покаяння і богослужіння. Протягом місяця в четвер, п'ятницю та неділю мусульманам рекомендується дотримуватися посту. Перші десять днів місяця сприятливі для починань – переїзду, весілля, спорудження будинку.

Мусульмани також не відзначають світський Новий рік 1 січня. У деяких мусульманських країнах святкування Нового року є під забороною.