Сьогодні в УГКЦ вшановують Людину "з ангелом на плечі" - Блаженнішого Любомира Гузара

26.02.2021, 12:40
Католики
Сьогодні в УГКЦ вшановують Людину "з ангелом на плечі" - Блаженнішого Любомира Гузара - фото 1
26 лютого з нагоди 88-ї річниці з дня народження Блаженнішого Любомира (Гузара), колишнього Глави УГКЦ, морального авторитета нації, у крипті Патріаршого собору в Києві відбудеться вечір пам’яті.

Початок о 19:00.

У програмі:

19:00 – Панахида у супроводі хору Патріаршого собору
19:20 – Слово про Патріарха Любомира
19:40 – Духовно-мистецька програма
Онлайн-трансляція: наживо від Живе Телебачення

ЛЮБОМИР (Гузар), колишній Верховний Aрхиєпископ Києво-Галицький, Глава УГКЦ. Після залишення поста Глави УГКЦ вів активну проповідницько-просвітницьку роботу, реагував на суспільно-політичні події сучасної України, був представником Ініціативи 1-го грудня, вважався моральним авторитетом нації.

В одному зі своїх численних інтерв’ю розповів, якою бачить майбутню Україну: «Якщо громадяни нашої Батьківщини будуть мати щире бажання чесно працювати – майбутнє Української Держави є більше ніж запевнене». Він зазначав, що за будь-якої кризи ми не можемо забувати про Бога та Божий закон. А саме тому важливо, щоб кожен молився та працював, але не безпідставно, а для досягнення певної мети: «Не варто просто махати руками, а треба намагатись чогось досягнути. Без праці годі сподіватись результату. Праця має бути на користь суспільства. То стара випробувана формула, яка розв’язує проблеми». Не оминув Блаженніший Любомир і теми війни в Україні, наголосивши, що Росія повинна усвідомити: «Якщо війна, то вона буде однаково страшною для всіх».

Блаженніший Любомир також висловив свої рецепти того, що слід робити, аби реформи стали успішними:

— Чітко та прозоро представляти народові користь від конкретної реформи, особливо непопулярної;
— Не забувати, що навіть у розвинених суспільствах існують системи контролю;
— Треба нагадувати тим, хто здійснює реформи, що саме від них залежить ефективність цього процесу;
— У демократичних суспільствах діяльність осіб, яким доручена влада, контролюють самі громадяни. Несумлінних виконавців, які нічого не роблять, або діють лише для власної чи групової користі, публічно називають, на ім’я та прізвище.