Сьогодні в єрусалимському храмі Гробу Господнього відбувається обряд сходження Благодатного вогню (відеотрансляція)

01.05.2021, 12:38
Культура
Сьогодні в єрусалимському храмі Гробу Господнього відбувається обряд сходження Благодатного вогню (відеотрансляція) - фото 1
Традиційна церемонія сходження благодатного вогню проходить в єрусалимському храмі Гробу Господнього в суботу, 1 травня. В Україні транслюватимуть сходження благодатного вогню о 12.40.

Згідно з біблійним переказом, апостол Петро став першим, кому явився благодатний вогонь. Увійшовши до печери, де лежало тіло Ісуса Христа після страти, він побачив яскраве світло, що осяяло труну.

Вогонь символізує нерукотворне світло Воскресіння.

Церемонія сходження починається з хресної ходи, в якій беруть участь священики Єрусалимської Православної Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Сирійської та Коптської Церков.

Потім до кувуклії (головний вівтар храму Гробу Господнього) заходять Патріарх Єрусалимський і архимандрит Вірменської Церкви. За ними запечатують двері.

За деякий час Патріарх виносить з кувуклії 33 запалені свічки — по одній на кожен рік земного життя Ісуса. Їх він запалює від лампадки, яка постійно горить у кувуклії.

Згодом від Благодатного вогню запалюють лампади, які везуть у різні країни православного світу.