Сьогодні відбувається Всеукраїнська проща духовенства та мирян УГКЦ до Страдчу

26.06.2021, 10:50
Католики
Сьогодні відбувається Всеукраїнська проща духовенства та мирян УГКЦ до Страдчу - фото 1
26 червня 2021 року у День мирянина УГКЦ проводить  Всеукраїнську прощу до Страдчу. Цьогоріч вона присвячена 80-й річниці смерті блаженних отця Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, Дню мирянина, а також 20-й річниці приїзду святого Папи Івана Павла ІІ до України та проголошення блаженними страдецьких мучеників. Страдч – відпустове місце на Львівщині, яке називають Українським Єрусалимом.

Прощу та Літургію очолює Глава УГКЦ Патріарх Святослав. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

 

Напередодні прощі Блаженніший Святослав говорив у прямому ефірі програми "Відкрита Церква" про роль мирян у житті Церкви на прикладі покровителя мирян – блаженного Володимира Прийми та о. Миколи Конрада. Вони загинули мученицькою смертю у Страдчі від рук НКВС 26 червня 1941 року. Обоє були беатифіковані 27 червня 2001 року у Львові святим Папою Іваном Павлом ІІ.

"Страдч і Страдецька гора – особливе місце, славне печерним монастирем перших століть християнства на цих землях. Володимир Прийма був сільським дяком у Страдчі. Уявіть обставини 1941 року, коли радянські війська відступали на схід. Село Страдч знаходиться біля важливої транспортної магістралі, яка веде зі Львова у напрямку західного кордону. І по цій дорозі рухалися радянські війська, які відступали під натиском німців. Фронт рухався через Страдч, люди сиділи по своїх домівках, не знаючи, що їх чекає. І ось у цих обставинах отця Миколу Конрада просять піти до однієї з парафіянок, яка є при смерті і просить сповіді. І священник, у пастирському служінні, іде уділяти це Святе Таїнство. А його дяк, Володимир Прийма, каже: «Отче, я вас самого не відпущу». І вони йдуть удвох, вздовж цієї дороги… Зупинилася машина, з неї вистрибнули солдати, схопили їх, відвели в ліс і по-звірячому вбили…

… Сільський дяк, хлібороб, у своєму християнському сумлінні відчув обов’язок бути поруч зі своїм парохом – священником, який ризикуючи життям, виконував свій душпастирський обов’язок і віддав життя за Христа. А він, дяк, був поруч. Він, як мирянин, теж здійснив свій християнський обов’язок так, як у тих обставинах наказувало йому його сумління. І теж віддав своє життя за Христа. Цього року минає 80 років від мученичої героїчної смерті і цього священника, і цього мирянина, які віддали свою жертву…", - розповів Патріарх Святослав.

Щодо ролі сучасних мирян у Церкві, то Глава УГКЦ наголошує, що вони були і є величезною частиною Тіла Христового – Христової Церкви. Миряни становлять 99,9% членів Христової Церкви.

"Церква сьогодні є такою, якими є її миряни. Тому для нашого мирянства необхідний простір, щоб можна було зростати духовно, зростати у вірі", - наголошує Патріарх Святослав.

Глава УГКЦ каже, що після послаблення карантинних обмежень віряни радо повертаються у храми – звісно, дотримуючись усіх застережних заходів: "Люди відчули, що Церква – це жива спільнота, що ми не можемо бути християнами наодинці: християнин – це завжди член спільноти. І тепер вони з великою радістю, цілком спонтанно, повертаються у свої спільноти – парафії, товариства, мирянські організації. Люди змучилися сидіти вдома за закритими дверима! І ми відкриваємо наші храми – зі всіма карантинними застереженнями, відновлюємо наше повнокровне душпастирське літургійне життя і соціальне служіння".