Єпископи УГКЦ завершили візит до Іспанії

Єпископи УГКЦ завершили візит до Іспанії - фото 1
З 16 по 29 травня 2026 року Блаженніший Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви, разом з єпископами Постійного Синоду та владикою Степаном Сусом, головою Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, здійснював багатоденний душпастирський візит до Іспанії — один із найбільших і найнасиченіших за останні роки.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав провів низку важливих міжцерковних зустрічей.

Єпископи УГКЦ завершили візит до Іспанії - фото 171295

Програма візиту охопила Каталонію, Андорру, Арагон та Мадрид. Всеіспанська проща українців і сесія Постійного Синоду УГКЦ відбувалися саме в Мадриді на запрошення кардинала Хосе Кобо Кано, ординарія для східних католиків в Іспанії. Цього року виповнюється 10 років від заснування цього ординаріату, і зустрічі в межах візиту стали частиною спільного відзначення цього ювілею.

У рамках візиту, з 25 по 28 травня в Мадриді відбувалася 16-та (87-ма) сесія Постійного Синоду УГКЦ — уперше в історії Церкви на іспанській землі. У засіданнях, окрім Блаженнішого Святослава, взяли участь: владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, владика Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький, владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та Скандинавії, і владика Андрій Хім’як, Секретар Синоду.

Члени Постійного Синоду обговорили широкий спектр питань: ситуацію в Україні в умовах війни, душпастирство покликань, служіння молоді, роботу родинних центрів УГКЦ, зовнішні церковні відносини та розвиток церковних структур.

Сьогодні в Іспанії перебуває до 500 тис. українців, із яких приблизно 250 тис. прибуло після початку повномасштабного вторгнення. Їхніми духовними потребами опікуються 36 священиків у 78 парафіях і душпастирських осередках.

За підсумками візиту УГКЦ і Католицька Церква в Іспанії підтвердили готовність поглиблювати співпрацю у спільному служінні українцям в умовах війни.

Єпископи УГКЦ завершили візит до Іспанії - фото 171294

Постійний Синод УГКЦ висловив подяку владиці Степанові Сусу і всім працівникам Пасторально-міграційного відділу за їхню працю і служіння, зокрема за організацію цього візиту до Іспанії.