Сьогодні юдеї святкують День закоханих - аналог Дня святого Валентина

25.07.2021, 12:02
Культура
Сьогодні юдеї святкують День закоханих - аналог Дня святого Валентина - фото 1
Ту бе-Ав, або п'ятнадцяте Ава, єврейський День Закоханих, євреї святкують в повний місяць 15-го Ава. У 2021 році цей день єврейського календаря випадає на 23-24 липня, згідно з григоріанським стилем.

Але через те, що свято випадає на Шабат, пов'язані з Ту бе-Ав заходи переносяться на наступний день.

Про це повідомляє Jewish news.

Це свято, яке є аналогом західного Дня святого Валентина, має давнє походження, як і всі єврейські свята.

15 Ава асоціюється у євреїв з радістю і веселощами, тому що в цей день відбулося декілька радісних подій для єврейського народу, а саме: припинив свою дію смертний вирок, який був винесений вихідцям з Єгипту; підданим ізраїльського царства дозволили відвідувати Єрусалим, а також скасували заборону на шлюби між членами різних родів.

Після руйнування єрусалимського храму свято 15 Ава став символізувати ще й день врожаю винограду.

Саме в день Ту бе-Ав молоді дівчата, одягнені в білі сукні, виходили водити хороводи в виноградниках, а чоловіки могли вибрати собі серед них наречену. Дівчата танцювали без прикрас, щоб юнак керувався у своєму виборі не думками про багатство сім'ї нареченої, а серцем.

У 21 столітті головною темою свята Ту бе-Ав все ще залишається любов. За традиціями, цей день найкраще підходить для одружень або пропозицій руки і серця. А ті, хто не готовий до весілля, просто обмінюються подарунками або зізнаються в почуттях.

У неділю, 25 липня, у двох єврейських громадах в Києві проведуть з нагоди єврейського Дня закоханих вечірки: Єврейська громада Kedem в Києві організовує захід для молоді, а Єврейська громада Оболоні проведе хасидський фарбренген з рабином з Кремнієвої долини (штат Каліфорнія, США).